Poradňa dojčenia a výživy

Poradňa dojčenia a výživy
6,288 otázok

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Hmotnost 7.5 mesacneho dieta

  , Autor:

  Dobry den, mam 7,5 mesacneho chlaceka. Je dojceny ale od narodenia aj prikrmovany UM. Ovocne a zeleninové prikrmy na odprucenie pediatricky su zavedene od 4m. Trapi ma jeho hmotnost. Ma 80cm a 12kg. Pediatricka mi vzdy vynadala ze naco mu davam UM ze urcite mam dost svojho.. ale jemu jednoducho moje mlieko nestacilo. Stale bol hladny... Teraz uz ako papa prikrmy mi doktorka odporučila nedavat vobec UM.. cize cez den ma biely jogurt, ovocnu vyzivu, zeleninovomasovy prikrm, kasu nemliecnu a okrem toho dojceny, co on uz velmi nechce, v noci tiez iba dojceny. Prsnik ma skor na ukludnenie nez ako jedlo. Ma síce 12kg ale on je aj velmi dlhy, uz nosi oblecenie na 1.5-2rocne deti. Je to velky problem? Ja mam pocit ze je vsetko ok ale pediatricka ma stale strasi aku ma zlu predospoziciu, ze moze mat dychacie problemy, cukrovku a neviem co všetko... Skutocne je to taky problem? Co robit aby tolko nepriberal? Na prsníku je casto lebo na nom aj si a aj v noci sa ukludnuje na nom.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Neviem úplne presne odpovedať. Keby bol do zavedenia príkrmov len dojčený, brala by som to tak, že je takto geneticky nastavený, je väčší a potom zase bude rásť a priberať menej. Závisí aj od toho aký vysoký ste vy, rodičia.
  Keďže ste ho však dokrmovali umelým mliekom nie je to celkom len odraz jeho genetického založenia, deti mlieko z fľaše pijú, lebo majú sací reflex a jednoducho sa napijú. Teraz, keď už má príkrmy a ešte kojíte by som umelé mlieko tiež určite nedávala a samozrejme od smädu mu ponúkla ale len prevarenú ochladenú čistú vodu, v žiadnom prípade nie čaj a podobne!!!!!! Je treba dieťatko ďalej sledovať, čo sa samozrejme deje v poradne a podľa ďalšieho rastu a vývinu sa uvidí, či treba niečo vyšetriť.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: