Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Prve prikrmy a dojcenie

    , Autor: Zuzzik

    Dobry den, chcela by som sa poradit ohladom prvych prikrmov. Dcerka bude mat sest mesiacov a uz sme zacali s prvymi prikrmami. Zatial dostala zemiak a mrkvu, co v pohode zvladla aj ked len par lyziciek. Davala som jej to zvycajne okolo obeda, pricom od posledneho dojcenia ubehla tak hodinka a nasledne po prikrme zase o hodinu mala mlieko. Ako mam vsak dalej postupovat ked budem pridavat viacere jedla? Vzdy jej dat aj MM hned po prikrme? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Hlavane zaraďte už aj mäso, kuracie, morčacie alebo králičie, dávajte každý deň 30 až 50 gramov. Tiež podávajte toľko koľko dieťatko je ochotné spapať a ak je to okolo 100 a viac ml netreba už kojiť. Môžete jej, ale nie celkom bezprostredne po jedle v priebehu dńa ponúknuť prevarenú ochladenú vodu, maximálne 200ml za deň. určite nie žiadne čaje!!!!