Poradňa dojčenia a výživy

Poradňa dojčenia a výživy
6,234 otázok

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Bábätko nechce papať

  , Autor: Barbora12

  Dobrý deň, chcla by som sa poradiť ohľadom zavádzania príkrmov u 6 mesačného bábätka. Zo začiatku papal celkom dobre ale posledné dni nechce vôbec. Nech skúšame akékoľvek druhy zeleniny, aj také aké pred tým papal teraz už nechce, začne plakať o chvíľu ho začne naťahovať a už nechce ani hlt. Už len keď vidí lyžičku chytá ho panika. Ešte kojím ale mám pocit že už mu to nestačí pretože niekedy papa aj každú hodinu a mne sa nestíha robiť mlieko aj ma to strašne vyčerpáva a už neviem čo mám robiť. Už som rozmýšľala že ho aj úplne odstavím ale to až v najhoršom prípade. Ako ho presvedčiť aby začal papať aj nemliečnu stravu? Ďakujem za vašu odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  NIEKEDY JE TO 5A6K0? NIEKEDY UROB9 MAMI4KA CHYBU: Napríklad nedali ste mu jablko a bolo kyslé? Deti kyslú chuť neznášajú a teda vidí lyžičku a neotvorí pusu.
  Určite by som počkala 5 až 7 dní neponúkala bez mliečne príkrmy, len kojenie a potom znova od začiatku: začíname masovozelninovým príkrmom, spočiatku maso, zamiak, mrkva neskôr pridávať iné druhy zeleniny, do roka neodporúčam cviklu a fenikel. Keď príkrm uvaríte, treba ho rozmixovať na hladkú kašičku a do hotového pridať 4až5 kvapiek olivového alebo slnečnicového oleja. Neskôr pridáte do príkrmu krupicu alebo babylove nemliečnu kruicovú alebo trojzrnnú kašu

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: