Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Vaha 9 mesacnej dcery

    , Autor:

    Dobry den,

    Mam trocha obavy koli vahe mojej 9 mesacnej dcerky. Mozete mi prosim povedat ake su normalne vahove hodnoty deti do 1 roka? Dcerka ma 9.5 mesiaca a vazi momentalne 7500-7700g. Je to dostacujuce alebo su moje obavy opodstatnene? Dcerka je velmi ziva, hrava, papa dost ale na vahe to nevidno. Ma velmi vela pohybu a popri jedle je kojena. Ma nieco medzi 71-72cm. Vdaka

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    To sa nedá z týchto informácií povedať. Závisí na tom, ako je živená / keďže je kojená, tak kojené deti bývajú niekedy drobnejšie/ okrem toho je podstatné koľko vážila pri narodení. V PIATICH MESIACOCH SA HMOTNOSť zdvojnásobí a v roku strojnásobí, ale nie je to vždy úplne presne. Takúto hmotnosť majú detičky často aj v roku.
    Ak dieťa dobre papá, dobre sa vyvíja, nebýva často choré, nemá srdcovú vadu, tak nie je potrebné sa kvôli hmotnosti trápiť.