Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Začatie s prikrmovanim p

    , Autor: julia-7

    Dobrý deň, dcéra bude mat za necelé 2 týždne 4mesiace, vazi cca 7600g , pôrodná váha bola 4240g. Je kojená ale aj dokrmovana Nutrilonom HA cca každé 3hod po 90ml niekedy ani toľko nespapa. Chcela by som sa spýtať kedy by bolo vhodne začať s prikrmovanim alebo teda kasickami / cajikom..

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Čajík nepotebuje vôec!!!! Keď bude mať príkrmy ponúkajte jej prevarenú ochladenú vodu, maximáílne 180-200 ml na deN.
    Príkrmy začíname zväčša okolo piateho mesiaca, nie skôr ako po ukončení štvrtého mesiaca a nie neskôr ako po ukočení šiesteho mesiaca. Začíname mäsovozelninovým príkrmom, do ktorého cca o 0 DN9 PO ZA4IATKU PRID8ME LEPOK: Po šiestom mesiaci pridáme ovocie, len to, ktoré rastie u nás a nemá červenú dužinu. Medzi tým môžeme u umelo živených detí pridať mliečnu obilninovú kašu, u kojených detí kašu pirdávame z umelého mlieka alebo mliečnu kašu pripravenú s vodu až po zavedení zeleninky s mäsom a ovocia.