Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Do kedy?

    , Autor: babula

    Dobry den, zaujimalo by ma, do akeho veku dietatka sa doporucuje z lekarskeho hladiska vecerne (alebo ranne, alebo aj aj) pitie umeleho mlieka. Je vhodne ho podavat az do 3 rokov? Alebo je to uz zbytocne a nahradit ho kravskym plnotucnym? Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťa má vypiť v tomto veku 300 až 500 ml mlieka, nie viac. Do toho sa však počíta aj mlieko v mliečnej kaši, mliečne výrobky a mlieko ako súčasť vareného jedla Do varenia môžete použiť bežné mlieko kravské, plnotučné alebo polotučné prípadne do niektorých jedál smotanu. Mlieko ako samostatná porcia, tak ako udávate ráno, odpoludnia alebo večer odporúčam do troch rokov vo forme umelého mleika, detského, tzv. formulu.