Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Neviem čo sním.

    , Autor:

    Stratila som mlieko po 3 týždňoch a odvtedy sme na umelom. Papá Hipp Bio Combiotik, má momentálne 6 týždňov a váži 5120g. Lekárka mu predpísala Hipp antireflux, pretože často grckal, hodinu po jedení ako keby prežúval, mal často štikútku ALE spal v klude, jedol každé 2,5-3 hodiny, mal proste režim. Ako náhle sme prešli na antirefluxné tak po jedení je chvíľu kľudný a potom plače aj 2 hodiny, zaspí od únavy aj to max na 1,5 hodiny.. Stolicu má normálnu, pravidelnú, poprdkáva, nepučí sa.. cez deň sa to dá zniesť ale od tej 18:00 do 00:00 je hore nonstop! A nie že plače on reve! Ako keby som ho zabíjala.. a nie a nie ho utíšiť ALE keď mu do úst dám fľašu tak ťahá strašne silno ako keby bol hladný.. Koľko by malo také dieťa vypiť? Mám mu dávať aj keď si pýta po 1,5 hodine keď mal pred tou 1,5 hodinou 130ml? Včera večer napríklad vypil 170ml naraz a ešte chcel.. Veď to je príliš nie ? Lekárka nám odporučila menej a častejšie ale on reve a je až fialový keď mu dám málo.. čo robiť? Už 3. Noc nespíme ani jeden samé vreskoty.. Cítim sa úplne bezmocná

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Keď váži ako udávate mal by vypiť za 24 hodín cca 750 ml mlieka. Takže podľa toho sa približne riaďte. Ak vidíte, že po mlieku antirefluxnom sa necíti dobre, nedávala by som mu ho. Deti vrackajú po jedle, stačí ich po jedle veľmi nehojdať nenatriasať a uložiť tak, že má hlavičku vyššiu/ podložte predné nohy postieľky/.
    Množstvo vypitého mlieka si v zásade dieťa určuje samo. Naozaj môže byť hladný.