Poradňa dojčenia a výživy

Poradňa dojčenia a výživy
6,257 otázok

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Problém s večerným spánkom

  , Autor: Veronika

  Dobrý večer chcela by som som spýtať môj syn ma osem mesiacov pred dvoma týždňami som začala s prvým príkrmom na obed zemiak mrkva cukina o týžden som vyskúšala banán jablko papká dobre vôbec neodmieta a samozrejme este stále kojím ale ako som ho začala prikrmovať začal mi zle v noci spávať cez deň nemame problém spinka super ale večer zaspinka a potom sa často budí . Nekaká každý deň ( každý druhý niekedy až tretí ) . Čo by ste mi poradili ? Ďakujem veľmi pekne

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Hlavne ste si mali radu pýtať skôr, pretože ste s príkrmami začali veľmi neskoro!!!!! V tomto veku už mal mať vyskúšané všetky základné potraviny, aby sa využilo tzv. imunologické okno, teda: zeleninu, mäso, ovocie, lepok, mliečnu bielkovinu / mliečnu kašu alebo umelé mlieko, formulu/ od ôsmeho mesiaca už ak žĺtok.
  Problémy so spinkaním môže spôsobovať banán, obsahuje určité amíny, ktoré môžu u dieťaťa pôsobiť exscitačne e dôsledkom je nespavosť. Skúste banán úplne vyradiť. Kakanie u detí nebýva vždy každý deň, hlavne kým nemajú príkrmy. Teraz je potrebné meniť zeleninu, aby nemal stále mrkvu, tá môže robiť zápchu. Taktiež ponúkajte počas dňa prevarenú, ochladenú vodu, aj nedostatok tekutín môže spôsobiť problémy s vyprázdňovaním, na druhej strane vody by nemalo byť viac ako 200 ml denne.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: