Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Predcasne narodene dieta

    , Autor: majula

    Dobry vecer ja som hladala. Tiez a nakoniec som nasla stranku kde su tie mlieka pre take. Male deticky . ta stranka. Sa vola. KOZIEMLIEKA. EU bambinchen/kozie_mlieko_vedecka_studia.. A PORAD SOM OBJEDNALA 1 TKU ESTE A CELKOM JEJ TO ZATIAL SEDI. POVIETE MI SVOJ NAZOR NATO??? ALE. MA TO VSETKO A SPECIALNE JE VYROBENE A UPRAVENE PRE DETI A SU TAM VSETLY ZLOZKY CO MA OBYCAJNE UM. MLIEKO A DOKONCA AJ VYZSIEBTIE HODNOTY . LEN ZIAL. AKO SOM UZ VRVELA. DKONCI JEDEN PROBLEM. ZACNE. DALSI :-/ MALEJ SOM MUSELA. ZACAT DAVAT LIEKY Z LYZICKY NEMOHLA SOM. Z FLASKY LEBO ZELEZO A.VIGANTOL JE LEPSIE VRAJ NA LYZICKE LEBO A ODKEDYBJEJ TO TAK DAVAM. SI ASI ZVYKLA. NATO ZE. LYZICKA JE PIHODLBEJSIA. NEZ TAHANIE Z FLASKY A KED JU IDEM. KRMIT SEM. TAM MI ZACNE. SUMLAT DUDEL. SMEJE SA. MI ZAS ZACNE ZUZLAT A KED ZACNE. PIT TAK ZAS JU KOLKORAZY AZ NAPNE NECHAOEM PRECO KED DOTERAZ BOLO VSETKO OK .

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Písala som na pôvodnú otázku znova odpoveď. Mlieko, ktoré udávate som vám tam napísala na odporučenie jedného kolegu. Ale faktom je, že kozie mlieko nemá oproti kravskému mlieko žiadne výhody, je mu podobné, dokonca aj alergia na kravské mlieko sa nelieči kozím mliekom, pretože býva alergia skrížená na obe mlieka.
    Odporúčam podávať dieťatku umelé mlieko, formulu, určenú pre jeho vek. Ak máte problémy s kŕmením, mohli by ste skúsiť mlieko BEBA sensitive, mám s ním dobré skúsenosti.
    Ak ju pri pití napína, skúste vymeniť cumlík za iný.