Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Ukončenie dojčenia?

    , Autor: jozko

    Ďakujem Vám veľmi pekne pani doktorka za odpoveď,ak Vás môžem ešte poprosiť odpovedať mi na otázku,aké mliečko zvoliť po ukončení dojčenia?Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Všetky mlieka, ktoré sú na trhu, myslím umelé mlieka, formuly sú kvalitné, zodpovedajú nárok kladeným na detskú výživu. Je potrebné si vybrať podľa dostupnosti vo vašom najbližšom okolí a určite aj podľa ceny. Cena nie je odrazom kvality, skôr obchodnej politiky firmy. Podstatné je, že odporúčam umelé mlieko, formulu podávať do veku troch rokov ako mliečnu porciu dieťatka / cca 2 až 3 x denne, aký má dieťa jedálníček./. Do varenia môžete používať mlieko bežne dostupné v sieti potravín.