Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • dusivy kasel

    Dobrý den.Potrebovala by som velmi pomôcť:už druhý tyzden mam velmi silny drazdivy kašel-nie suchy,vykasliavam,niekedy ma až napína.Okrem toho som aj prechladena,kvapkam si do nosa kvapky s morskou solou.Naozaj nič mi nepomaha,ani homeopatika,ani domace recepty,ani sinupret kvapky.Nič ine som zatial nevyskusala nakolko mam 5mesačnu dcerku,ktoru dojčim.Vedeli by ste mi pomôct čo si mam zakupit a čo mi naozaj pomôze?Este pred otehotnenim,ked som ochorela zaberali mi jedine antibiotika.Su nejake antibiotika,ktore mliečku neskodia?Velmi pekne dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Kojenie nie je stav, kedy by ste mohli užívať lieky, aj antibiotiká ak je to potrebné. Matka musí byť hlavne zdravá, aby sa mohla o sovje dieťatko starať. Takýto kašeľ spôsobujú niektoré vírusy, ale aj baktérie, hlavne chlamydie alebo mykoplazmy, ale vo vašom veku to môže abyť aj čierny kašeľ, Určite by som vám neradila ani antibiotika ani inú liečbu na diaľku, je potrebné vyšetrenie u lekára.