Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • nočné papanie

    Dobrý večer, pani doktorka,
    mám štvormesačnú dcéru, ktorú dojčím.Už asi 2-3 týždne papá v noci 4-5 krát. Uvažujem o umelom mlieku aspoň v noci. priberá však pekne,je to bacuľka. akurát má úplne riedku stolicu,niekedy je to taká "zafarbená voda". Prosím, poraďte mi,či prikrmovať alebo dojčiť (je to nádherné,ale v noci už nevládzem). ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak začnete prikrmovať umelým mliekom, môže sa stať, že to vaše sa bude tvoriť menej. Ani podanie umelého mlieka podľa mojich skúseností nikdy nezlepšilo spánok dieťatka. Takže skôr upravte svoj režim tak, aby ste si mohli oddýchnuť aj cez deň. Okolo piateho mesiaca by som začala s bezmliečnymi príkrmami a po tom po zavedení zeleniny, mäsa ovocia obilniny by som zaviedla aj mleičnu kašu urobenú do umelého mlieka, formuly.