Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • dojcenie a prikrmovanie

    Dobry den,mam 10 mesacne dieta, ktore kojim, ale postupne ho chcem uz prestat kojit. Rano ma mliecko, desiata ovocie, obed masovozeleninovy prikrm, olovrant mliecko a vecera kasa a neskor mlieko. Chcem zacat tym, ze mu na veceru dam len kasu, ale neviem, ci mu to bude stacit. Davam mu zatial 150 ml pred kupanim a potom po kupani ho dokojim. Vazi 9 kg. Mam mu dat pred kupanim o 19 tej hod nejakych 200-220 ml kase a potom uz nic? Vydrzi mu to do rana? Potom by som mu chcela nahradit aj olovrant, ale neviem cim. Jogurtom? moze kazdy den na olovrant jogurt?dakujem vopred za odpoved.. ;)

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Už od devaiteho mesiaca môže na olovrant jogurt, biely, s probiotickou florou alebo od hipp či nestlé, alebo sunárek ovocno miečny dezert. Nie pribináčik ani termix do roka!!!!!!!!!! Samozrejme, že ho môžete uložiť hne´d po kaši, ale či vydrží spať do rána to neviem. Pravdepodobne to však nebude z hladu, ak nevydrží ale preto, že bude zabanvaný po vašom mliečku. Ak však chcete s kojením prestať, inak sa vám to nepodarí len tak, že ho nebudete prikladať.