Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • ukoncenie dojcenia a odchod maminky

    Dobry den p.doktorka neviem ci spravne polozim otazku vam ale snad ste sa stretli s takym problemom...dcerka ma 27m a je este kojena resp.len pred spanim a pocas noci kedy mam pocit ze ma ma skor ako cumlik:)ale prejdime na problem...v stvrtok odchadzam na 3 noce prec musim odcestovat a aj mi to padlo vhod pretoze uz chcem ukoncit dojcenie treba dat dcerke nieco na upokojenie?moze mat s toho mala niejake zle zazitky,pocity?hnacky?nedajboze teploty?je zavisla na prsniku preto sa bojim ako to s tatkom zvladnu

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite jej netreba dávať žiadne lieky!!! Len priparaviť pevné nervy a ponúkať tekutinu okrem mlieka, dieťatko si samé od smädu vodu nevypýta!!! Je to celkom dobrý spôsob odstavenia, ve´d ostáva so svojim nabližším človekom / teda okrem Vás/, frustrovaná by nemala byť.