Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Plač pri dojčení

    Dobrý deň, mám 8 týždňovú dcéru, ktorá je plne kojená. Za šesť týždňov pribrala skoro dve kila. Avšak máme posledné 2 - 3 týždne problém s papaním. Celkovo pije 5 minút s každého prsníka, no v poslednom čase sa stáva to, že sa pekne prisaje a napapká s jedného prsníka ked ju však priložím na druhý lebo si ešte pýta a naťahuje sa za prsníkom tak po chvíli ťahania mliečka sa začne napínať, spierať a veľmi kričať. Papká každé 2 až 3 hodiny, priberá pekne, pocikaných plienok máme kopec :-). Čo to môže spôsobovať že sa najprv pekne prisaje a potom po výmene hrozne plače. A prsníky mením a nezačínam dojčiť stále tým istým,takže raz plače pri jednom a raz pri druhom.Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Buď už nie je hladná alebo sa napila veľa vzduchu a tlačí ju aleb jej mlieko slabo tečie. Postupjte trpezlivo, buďte kľudnál, stav sa upraví.