Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • obcas malo mlieka alebo jej nechuti?

    dobry den,mam otazku....mam mesacne dievcatko...v noci sa mi robi mliecko a aj tak doobedu no v poobednajsich hodinach to uz nie je take ako rano....navecer ked treba malu nakojit tak mi stale place akony sa nevedela nasýtit z mojho mlieka...nas alekarka povedala ze mala pekne pribrala takze ju nemam dokrmovat alebo co s nou robit ked ona stale place a hlada prsnik a s mojim nie je spokojna.....stale len taha a taha niekedy aj hodinu a stale kolo toho place...bud ju to omrzi tahanie a vzpluva prsnik....skusila som jej na vecer po kupani davat nutrilon 30 ml...raz to vypila a hned dominuty zaspala...no na druhý den bola od obeda hore az do noci sem tam s polhodinovym spankom a stale len plakala a bola hladna....tak sme jej dali 30 ml nutilonu a to jej bolo malo tak dalsiu 30 ato este hladala prsnik....tak som jej dala tahala asi 5 minut a nakoniec zaspala.....myslite ze robime dobre ked jej davame ten nutrilon na vecer?.....a kolko vlastne jej ho treba davat...ja vobec neviem kolko take dieta vypije.....a este pocas spanku tesne predtym ako plynu 2 hodiny co ma vstavat sa stale puci mozno by aj spala dlhsieale to pucenie ju stale zobudi a potom niekedy hrozne place....ma koliku? davam jej kvapky sab simplex ale neviem ci jej to pomaha....obcas pekne puka ked spinka inokedy sa tak puci ze az vrieska ....cvicime s nozickami aj masirujeme brusko ale nestaci to...davam jej 3 krat denne po 5 kvapiek.....mzslite ze jej mozem davat viac kvapiek a castejsie do dna? v pribalovom letaku pise ze na kazde pitie bud do flase a po 15 kvapiek....

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Sab simplex jej môžete v uvedenej dávke podávať. Dieťatkoplače skr preto, že vy ste nervozna a máte strach prečo plače, či to nie je z toho, že máte málo mlieka. Ja by som neprikrmovala, opoludnia si tiež ľahnite a oddychujte, aby ste znova mali dosť mlieka. Oddych je pre produkcu mlieka dôležitý a únava a stres je nepriateľom kojenia. Znova sa choďte prevážiť, čidobre priberáte. Indikátorom toho, či je dieťatko dobre krmené je aj to či má dosť mokrých plienok, malo by ich byť päť až osem.