Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Caste krmenie

    Dobry den, moj problem spociva v castom krmeni umelym mliekom (Nutrilon).Este ked som kojila, moj 12 tyzdnovy syncek si po case osvojil 2 hodinovy interval medzi jednotlivymi krmeniami. No po zisteni ze za jeden mesiac nic nepribral a ze si odomna zoberie len cca.35ml som zacala s prikrmovanim najskor 2 flase denne po 120ml a potom MM + 90ml UM. Toto trvalo cca.2 tyzdne a teraz sme presli na ciste UM po 120ml. Takto to trva nieco cez tyzden. Na obale vyrobku je uvedene, ze v jeho veku by mala byt ODD 840 ml v 5 davkach. Lenze nam to vychadza cca. od stvtej rana do osmej vecer tych 7 krat + niekedy sa zobudi aj okolo jednej v noci. Detska sestricka ma uistila ze sa nemam riadit podla toho co je na obale ale podla neho, kolko si zoberie,keby nechcel tak odmietne. Snazim sa ale predlzovat intervaly na 2,5 az 3 hodinove ale niekedy sa to naozaj neda. Bojim sa ze zase nebude priberat, tak sa radsej riadim podla neho. Inak stale je pri krmeni nepokojny, kruti hlavou do strany ale saje dalej a vypije vsetkol Moja otazka znie: mam respektovat udaje na obale alebo potreby synceka. Ma naozaj svoju "mieru" a odmietol by keby nebol hladny? Lebo do teraz vypil vzdy celu flasku az na niektore pripady ked som mu urobila 150ml v domnenke ze tolko by mal vo svojom veku vypit (to bolo uvedene zase niekde inde). Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Škoda, že sa nepodarilo zachrániť kojenie. to, že vyžaduje pitie častejšie je v podstate napodobňovanie kojenia, kojí sa tiež častejšie, tak ako si dieťatko vyžaduje. preto sa nedržte návodu na krabici a potrebami dieťatka, teda aj každé dve dve a pol hodiyn. Sledujete ho iste s lekárom v poradni, ak by bol nejaký problém, budete to riešiť.