Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • moje dieta place pri prikladani

    Dobry den, ja by som sa chcela informovat mam 3mesacnu dcerku od narodenia je prikrmovana mala som malo mliecka ,flasu dostavala tak 2-3krat denne ale postupne mi odmietala prsnik neskor , asi po mesiaci nechcela pocas dna vobec prsnik iba v noci a teraz uz nechce ani v noci . snazila som sa ju prikladat na prsnik castejsie ale ho vobec nechce dat do ustociek strasne pri tom place . som z toho nestastna ,som prvorodicka a este som nepocula o tom ,ze dieta odmieta matkin prsnik vsetky mamicky bojuju ako odstavovat dieta a to moje ma odmieta.
    Budem Vam velmi povdacna ked mi odpoviete ako mam postuppovat ,kde som spravila chybu. Dakujem a prajem krasny den

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je mi to hrozne ľúto ale chyba bola asi dať umelé mlieko z fľaše. Neviem to posúdiť, či ste naozaj potrebovali prikrmovať ale zo skúsenosti viem, aké je ťažké mamičku a celú rodinu presvedčiť, aby umelé mlieko nedával.mám strach, že možnosť návratu len ku kojeniu je premeškaná ale ešte by som zabojovala za pomoci poradkyne pri kojení, napríklad na stránke laktula si jednu nájdete ale v časopisoch pre mamičky sú odkazy aj na iné po celom Slovensku.