Diskusie

Vytvoriť diskusiu

čo už môže papať ?

ahojte, mám 5 mesačneho drobca, už sa pomaly prikrmujeme keďže papáme umelé mliečko :-( , zatiaľ sme skúšali len mrkvičku

akú zeleninu a ovocie už môže drobec papať ? ďakujem.

 • anonym
  09.01.2012, 15:36

  my sme dávali od 5 mesiaca samozrejme postupne:

  mrkvička, zemiačik, brokolica, kaleráb, špenátik

  banán, jabĺčko, hruška - som najskôr povarila a až potom dala

  kúp si kniku  Výživa detí od mama a ja na stránke je reklama je tam spústa receptov

 • anonym
  09.01.2012, 16:11

  Brokolica len ruzicky, kalerab moze nafukovat, ale moze aj petrzlen, tekvicu (ta oranzova je chutovo velmi podobna mrkve) aj cukinu.

  A knihu som si tiez kupila ale chybal mi tam tento babatkovsky zaciatok. Prilis kostrbato napisane.

 • sandras
  09.01.2012, 16:51

  ja som začínala zemiak, mrkva, petržlen, tekvica, patizon, špenát, brokolica a kafiol len ružičky

  ponuka nemusí byť až taká široká, aspon na začiatku ... mame sa možťe zdať, že dieťa papá stále to isté dookola, ale dieťatku to nevadí

 • anonym
  09.01.2012, 19:19

  doplním ešte: ryža (radšej trošku rozvarená), kel, kaleráb, fazuľkové struky. v každom prípade, po podaní nového druhu potraviny, treba dodržať to, že tri dni nepridáš nič iné nové, aby si vedela prípadne určiť, čo Tvojmu dieťatku nesedí. napríklad naša malá by pojedla aj klince, no sú detičky, ktoré z toho či onoho nafukuje, majú vyrážky či inú reakciu. keby si podala viac nových druhov potraviny odrazu, ťažko by si zistila, ktorý je ten druh, ktorý Tvojmu dieťatku prekáža.
  no a ešte jednu radu, nezabudni mu vždy do ovocia / zeleniny pridať trošku oleja (pár kvapiek: kvalitný olivový, tekvicový či kvalitný slnečnicový), keďže niektoré vitamíny (A, D, E, K) sa vstrebávajú len ak sú podávané spolu s tukmi, inak ich telíčko bez úžitku vylúči.

 • anonym
  09.01.2012, 19:22

+ -
Príspevkov: 5