Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Ako neotehotnieť

anonym, 07.11.2009 17:32

Tehotna aj tesne po menstruacii??

Mile mamicky,
chcela by som pocut vas nazor, ci je mozne, aby som bola tehotna, ked som mala pohlavny styk v 8. den od zaciatku menstruacie?? Cykly mam skoro stale pravidelne - 28 dnove. Dakujem za vsetky nazory

 • adri26
  07.11.2009, 17:45


  ja som otehotnela tiez v neplodne dni, akurat sme zacali skusat a vedela som, ze to nevyjde, a cuduj sa svete, vyslo to!!!!!!!!!!! Uvolnenie vajicka moze byt ovplyvnene stresom a inymi faktormi a niekde som citala, ze dokonca sa niektorym zenam uvolnuje aj 2x pocas mesiaca.

 • sandras
  07.11.2009, 19:11

  kludne možeš byť tehotná, plodné dni možu byť kedykolvek počas cyklu, dokonca aj počas menštruácie alebo tesne po nej a ak si ich chceš stanoviť presne, nedá sa spoliahať len na kalendár. Takýto výpočet neplodných dní je dosť nepresný, jeho spolahvosť je nízka.

  Ak by si sa na výpočet chela spoliehať, musela by si to doplniť samovyšetrením hlienu a denným meraním teploty a výsledky sa nedajú ani vyhodnotiť behom 1 mesiaca ... spolahlivosť je potom vyššia, ale tiež nie 100%-ná.

  Ako písala Adri, plodné dni sa môžu aj posunúť pod vplyvom streu, choroby, dokonca sú ženy, ktorým sa uvolní vajíčko pri orgazme.

  Ak si mala styk na 8. den a spermie prežívaju v tele ženy 3-5 dní ... to znamená, že na 13. den cyklu si v sebe mohla mať ešte živé spermie.

 • lumasa
  07.11.2009, 20:00

  V pohode môžeš byť tehotná. Ja som otehotnela ku koncu meštruácie. A teraz chceme druhé, vôbec sa nespolieham na plodné a neplodné dni, u mňa tieto výpočty vôbec nefungujú.

 • nattou
  07.11.2009, 21:29

  Mozes, som toho ziarivym prikladom...dlhe roky mi plodne a neplodne dni vychadzali...az doteraz:-S  najprv to bol sok, ale po hlbokom nadychu som sa s tym zzila a tesim sa na svoju malu fazulku...;-)

 • Tima130
  08.11.2009, 01:16

  Tak to ste ma velmi nepotesili, ale tak snad to nebude moj pripad. A ako spominala Adri a Sandra, ze stres moze ovplyvnit posun, vacsina tvrdi, ze to predlzuje, ale ze moze cyklus aj skratit, to som fakt nevedela.... cakaju ma asi dost "dlhe" 3 tyzdne cakania :s

 • sandras
  08.11.2009, 09:14  tak nech ti to dobre dopadne ... a nabuduce sa zabezpeč

  Ked by už došlo k "najhoršiemu"- teda k nechránenému styku, existuje aj antikoncepcia po, dokonca bez predpisu v lekárni (len sa musí užiť čo najskor po styku a je to núdzové, výnimočné riešenie, ktoré dosť nabúra cyklus a aj z etického hladiska je otázna ... takže určite nie na pravidelné užívanie )

  Na kalendárny výpočet plodných a nepoldných dní, prerušovanú súlož a podobné menej spolahlivé metody sa može spoliehať len žena, ktorá dieťa ešte velmi nechce, ale keby prišlo, nič sa nedeje. Určite to nie je nič pre ženu, ktorá si prípadné tehotenstvo vôbec nemôže dovoliť.

 • bibi1
  08.11.2009, 14:37

  Ja používam sledovanie hlienu a meranie teploty. Keďže mávam pravidelne 28 dňové cykly no niekedy +1,2 dni. Vychádza mi to tak, že na ten 8 deň mi začína plodné obdobie. Je to prvý ďeň môjho plodného obdobia. Začiatok plodného obdobia sa zisťuje hlavne z predchádzajúcich cyklov meranie teploty a sledovanie hlienu je len doplnením ak by v danom cykle bolo predsa len niečo inak. Keďže si si teplotu pravdepodobne nemerala skús si spomenúť či si mala v ten 8 deň hustejší ťažný hlien. 

  Závery:

  Ak máš 28 dňový cyklus tak ako ja je pravdepodobné, že ti plodné obdobie začalo práve tým 8 dňom, ale ak sa ti niekedy stáva, že máš cyklus 29 alebo 30 dňový dúfaj že to je práve tento a ešte si plodný ďeň 8 deň nemala.

  Ak si mala v ten 8 deň ťažný, priezračný hlien je tiež pravdepodobné že si mala plodné dni. Ak nie tak ak ti začal ten ťažný hlien medzi 9. a 12. dňom mala si ten 8deň plodný. Ak bol ťažný hlien v 13. dni tak plodným dňom bol až deň 9.

  Rada:

  Ak sa nachádzaš v období medzi 9 a 12 dňom sleduj hlien ak ho budeš mať v tomto období 8deň bol plodný. Ak ho budeš mať v deň 13 a neskôr plodným dňom bol až deň 9 a neskôr. Hlien musí byť ťažný ako bielko z vajíčka.

  Meraj si teplotu. Každé ráno napr. o 5:00. Čas dodržuj. Teplotu si meraj v kľude ešte v posteli nič pred tým ako si teplotu odmeriaš nerob( raňajky počkajú). Keď si teplotu odmeriaš, zapíš si a kľudne môžeš pokračovať v spánku ak máš ešte čas. ;-) Ja mávam teplotu kým sa vajíčko neuvoľní 36,1 36,2 36,3 a keď sa uvoľní 36,5 36,6. Podstatný je rozdiel v teplote pri ovulácií je teplota vyššia o 0,2 a viac stupňa. Takto môžeš zistit kedy máš ovuláciu. Spermie preživajú 5 dní. Ak máš ovuláciu, (teplotu v mojom prípade 36,5) prvý krát v 12 deň 8 bol plodný.

  Ak sa nachádzaš v období, že zrovna teraz máš hlien. Pozoruj kedy skončí. Zmení sa na lepkavy, biely (nie ťažný) Tažný hlien býva v cykle 3 dni. Takto v podstate tiež môžeš zistiť kedy ti začal.

  Toto všetko ti môže pomôcť znížiť stres v otázke či si alebo nie si tehotná no konečný verdikt ti potvrdí až menštruácia. hm:s

 • sandras
  08.11.2009, 14:52

  Potešujúce v tvojom prípade je, že ak si aj mala plodné dni, existuje menej ako 10% šanca, že sa vajíčko oplodní, uhniezdi a všetko bude potom v poriadku, teda vyvinie sa z neho malý človiečik. Ale náhoda je "blbec" ... a často sa to podarí práve vtedy, ked žena najmenej chce.

  Možeš skúsiť aj to, čo ti radila bibi, sledovať, kedy nastanú plodné dni, ale možno si ich už mala. Hlavne sa predčasne nestresuj, možeš si urobiť aj test, ten ukáže vysledky už 14 dní od oplodnenia.

  Bibi, to o tom hliene platí, aj ak ma žena napr. kvasinky?

 • bibi1
  08.11.2009, 15:02

  Na toto ti neviem odpovedať. :roll:  Mala som kvasinky 2x. No v tom období som túto metódu nepoužívala. Túto metodu používam 7 mesiacov pred tým sme používali kondóm.

 • Tima130
  09.11.2009, 12:14

  Mam otazku na Bibi... vseobecne pri 28-dnovom cykle zacina plodne obdobie okolo 12 dna, tak preco to tebe vychadza uz na 8. den? :s
  A co sa tyka toho hlienu, tak v 11 den som nemala nijaky, neviem, co to teda znamena. Mam take zvlasne pocity v podbrusku, mozno to je z tej nervozity. Do kolkych dni ukaze test vysledok a aj lekar?

 • bibi1
  09.11.2009, 14:13

  áno na  12 deň môže byť ovulácia. Ale plodné dni sa počítajú skôr pretože spermia dokáže prežiť v tele ženy max. 5 dní. Preto sa ani nenazívajú plodné dni ženy. Sú to plodné dni páru - oboch. Pretože je to hlavne kôli životnosti spermií. Takže ak si mala sex 8 deň a spermia prežila do 12 dňa kedy bola ovulácia môže dôjsť  k oplodneniu ten 12 deň i keď sexualny styk 12 deň nebol. Inak pri takomto oplodnení sa hovorí, že to bude dievča lebo vraj spermie zo ženským chromozómom prežívajú dlhšie ako s mužským. Ak máš pocit sucha a máš 11 deň ešte k ovulácií nedošlo. Aby si sa nepomýlila. Skôr ako sa vycikáš utri sa papierom ak sa to klže a na papieri zbadáš ťažný hlien ovulácia začala. Niekedy hlavne keď niečo robíš napr. utieraš zem alebo cvičíš proste sa hýbeš môžeš pocítiť to mokro v nohavičkách. Tak si len odbehni na WC a skontroluj to. ;-)

 • sandras
  09.11.2009, 15:59  test vraj už o 10-14 dní od uhniezdenia vajíčka (teda od kedy došlo k oplodneniu + 3 dni uhniezdenie + 10-14 dní, kym narastú hodnoty HCG) ... takže asi v čase, ked čakáš menzes

  lekár zto vidí na sono tak v 5-6 týždni, vtedy to zistí už aj pohmatom (takže ked ti meška menzes tak týžden, lebo týždne tehotenstva sa rátaju od termínu menzesu, nie od oplodnenia)

 • Tima130
  30.11.2009, 23:03

  Ahojte,
  tak po nekonecnych troch tyzdnoch cakania a 4 dnoch meskania som predsa len dostala... :D 
  Dakujem za vsetky komentare a rady....

+ -
Príspevkov: 13