Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Ako neotehotnieť

anonym, 20.08.2009 12:02

antikoncepčná náplasť

Po skončení dojčenia by som chcela prejsť na nejakú antikoncepciu a keďže som dosť zábudlivá chcem vyskúšať náplasť. Akú máte s touto metódou skúsenosť? Je naozaj spoľahlivá? Ak je viac druhov, ktrý je podľa vás naj?

 • maria77
  20.08.2009, 19:53

  Podľa mojho gynekológa, ak nechceš jesť tabletky, je lepšie ako náplaste alebo tyčinky do ramena, injekcia DEPO-PROVERA.

  Pichá sa raz za 12-13 týždňov. Odporúča sa ženám, ktoré už neplánujú ďalšie dieťa. U nás v lekárňach ju nemajú.

  Či je v Maďarsku, Poľsku neviem, ale v Čecháh je za 120 českých korún.

  Môže Ti predpísať aj dve na jeden recept /či aj viac neviem/, to je výlet do ČR raz za pol roka.

 • sandras
  20.08.2009, 20:13

  ja som tiež čítala dosť negatívne skúsenosti s náplasťami... hlavne v lete sa vraj odliepaju, je to vidno, niektorým sposobuju kožne alergie, ženy mavaju "rozhádzaný cyklus"

  ak si zábudlivá, skus tie injekcie, alebo teliesko

 • kalfinka
  20.08.2009, 21:25

  vďaka baby. Na tie injekcie sa určite opýtam na najbližšej kontrole. Telieska veľmi nemusím (akosi mám pred nimi rešpekt). A keďže mám už 3 deti, viac neplánujem (dúfam, že sa ani nepošťastí :green: ).

  Ja som zatiaľ nebrala žiadnu antikoncepciu, tak si rada nechám poradiť. Teda brala - pri 2. dcére tie čo sa dá aj kojiť pri nich (nespomeniem si ako sa volali tie pirule :( , ale krvácala som po každom sexe, tak ma to vytáčalo, že som ich vysadila:evil: ).

   

 • sandras
  21.08.2009, 07:39

  aj ja som mala z telieska strach (hlavne zo zavedenia), ale teraz ho mam vyše roka a som spokojná, ja mam hormonálne Mirena. Ono ho fakt necítiť, a je to vlastne aj lacné, v prepočte, kedže je to na 5 rokov. Predtým som jedla tabletky, ale tiež už som mala z nich nervy, sice som nezvykla zabudnúť.

  My už tiež viac detí neplánujeme, tak mi to vyhovuje, že je to dlhodobé.

  Ešte by prichádzala do uvahy aj sterilizácia, no ja sa s tým akosi neviem stotožniť, bojím sa... ved nikdy nevieš, čo život prinesie a to je fakt konečné riešenie...

 • kalfinka
  21.08.2009, 09:29

  za sterilizáciu by som ani ja nebola. Veď možno za pár rokov, keď deti odrastú zatúžime si to zopakovať a omladnúť opäť :wink:

  Inak som kukla na googli tie depo - provera injekcie. Bóže, najprv som bola nadšená, ale po prečítaní ako kedysi tým sterilizovali pedofilov a aké má vedľajšie účinky, migrény, poruchy pečene a neviem čoho ešte ... fúúú ha:shock: :shock: :shock: :shock:  maria nebojíš sa, že ti to uškodí??? A k tomu všetkému nemajú platnú registráciu (asi to nie je celkom "košer" antikoncepcia.

  Pozerala som aj Nuaring - a zase migrény, rozbitý cyklus, nechuť na sex ...

  no, asi zostaneme pri kondómoch, trošku som sa naplašila :green:

 • maria77
  23.08.2009, 06:58

  Nebojím. Brala to aj gynekologička, ktorá momentálne pracuje v našej obci.

 • sandras
  23.08.2009, 07:49

  každa hormonálna antikoncepcia ma aj vedlajšie účinky, ktoré sa viac, alebo menej objavia u určitého percenta používateliek ... aj preto je ich tolko druhov, že neexistuje jedna univerzálna a treba trošku poskúšať, čo komu "sadne".

  Pri Mirene som mala tiež 3 mesiace v kuse slabe krvacanie, ale je to prechodne a upravilo sa to. No a pribrala som, len to neviem, či je len telieskom, alebo skôr mojou pohodlnosťou a láskou k čokoláde:green:

  Ked som brala tabletky, pozorovala som prechodné zníženie libida:roll:  a tiež som prvy mesiac krvácala.

  Kalfinka, možeš tiež skusiť prirodzenu metodu, vraj to funguje, len na to treba vela treningu a tiež sebazaprenia (mne by nateraz nevyhovovalo nesexovať pol mesiaca a o piatej rano vstávať a merať teplotu :wink: )

 • maria77
  23.08.2009, 14:40

  O tých pedofilov, to kde si našla? :green:


  Migrénu nemám, menštruácia mi nechýba, s manželom sa milujeme, mám pocit, rovnako ako pred pár rokmi, akurát s vedomím - bábätko z toho nebude.

 • Evalinka
  23.08.2009, 21:40

  SandraS, tú teplotu naozaj netreba merať o piatej ráno. Stačí spokojne aj napríklad o trištvrte na osem, ale dôležité je, aby to bolo vždy v rovnakom čase.

 • LucinkaM
  24.08.2009, 08:29

  Sandra :green:

 • kalfinka
  24.08.2009, 09:28

  Baby, vygooglila som to. Ale už neviem ako som sa tam dostala. Montoval sa mi do toho aj muž, ale začali sme na googli - skončili na nejakom fóre. Skúsim to ešte pohľadať.

  S tou teplotou - neviem, ja som strááášne nespoľahlivá (lenivá) na akúkoľvek pravidelnú činnosť.:green: 

+ -
Príspevkov: 11