Diskusie

Vytvoriť diskusiu

V akom veku do tábora?

Ahojte, checm sa spýtať mamičiek školákov, v akom veku davali svoje deti po 1. krát do letného tábora a aký tabor to bol.

My máme prváčku Henku, cez jarné prazdniny bola v primestskom dennom tabore a bola nadšená, strašne by chcela isť do "spacieho" tabora, v preklade, do takého, čo sa tam aj spí a nielen dochádza. Ja som bola v tabore až ako štvrtáčka a potom ešte párkrát , aj ako vedúca, a mne sa to zda v 7 rokoch priskoro, mame obavy, ako to zvladne.

Neviete o tabore, niekde v Žilinskom kraji, čo je vhodný aj pre taketo male detičky, najradšej s koníkmi, spevom, tancom alebo s Angličtinou (to su asi tak jej zaujmy)?

 • anonym autor
  02.04.2008, 08:30

  Pište kludne, zaujíma ma všetko :D

 • anonym autor
  02.04.2008, 10:13

  Ahoj Sandra, neviem či ti pomožem ,lebo s letným táborom to celkom nesúvisí i keď je to niečo podobné škola v prírode....keď bola malá v prvej triede bola možnosť zapísať dieťa do ŠVP a ja som malú neprihlásila , lebo som si myslela ,že je ešte malá.Nakoniec ma však učiteľka prehovorila a ja som ju zapísala. boli na 5 dní a malej sa to veľmi páčilo(teraz už ide 4-tý krát) . Je tam , len ten rozdiel, že tam sa deti poznajú a majú svojich kamarátov a tiež dospeláka(učitelku), ktorý im je blízky.....Vieš ak by tam mala nejakú kamarátku , určite by to bolo pre ňu jednoduchšie:wink:

 • anonym autor
  02.04.2008, 21:02

  Dik, beatka, ja som tiež rozmyšlala, že ak, tak by bolo najlepšie s nejakou kamarátkou, aj som sa pytala kamošiek, ale nikto nejako nadšeny tym nebol. Chcem sa isť spytať tu do CVČ či niečo organizuju na leto, možno ju predsa len dam iba do primestskeho tabora. Ja som doma na MD, tak to nie je take nutne ju niekam posielať, ideme aj na rodinnu dovolenku, ale predsa len chcem aby mala aj ine zažitky ako TV, dvor a lietane na korčuliach a bicykli. a tiež že by sa napr. v niečom zdokonalila, v tancovaní, angline alebo tie kone, tak to ju uplne fascinuje.

 • anonym autor
  03.04.2008, 09:13

  Moja dcera bola 1.X v tabore, ked skoncila 2. triedu. Tiez bola po skole v prirode nadsena, tak som ju prihlasila aj do tabora ( lebo veeelmi chcela ist s kamaratkou), ale z tabora prisla sklamana. :( Teraz je piatacka a po 3 rokoch sa znova pohrava s myslienkou, ist do tabora. Ako v prvom pripade, aj teraz by nesla sama, ale s kamoskou, len teraz si to uz inac planuju, kedze su starsie :-) A pradstav si, chce ist do toho isteho, kde bola pred tymi tromi rokmi! Takze v tom tabore asi nebolo az tak zle ani predtym, alebo casom sa jej to nejako inac utriaslo...

 • anonym autor
  03.04.2008, 10:25

  ved práve, že sa bojim že sa sklame, a už nebude chcieť isť vobec :( 

  ja si pamätam že deti nam tam skoro nejedli, taketo male, ked som bola veduca...to muselo byť tiež vyjadrenie niečoho, neviem to nazvať, ale asi im chybali rodičia, aj ked sa podla mna mali velmi dobre, skupinky boli male, cely deň mali program, venovali sme sa im... aj slžičky boli, a to asi k tomu patrí, ja som revala v tabore ešte v 9 rokoch :ups: a na dalši rok som chcela isť znova :lol:

 • anonym autor
  03.04.2008, 18:53

  ahojte,
  toto je aktualna tema aj pre mňa.Tiež sa neviem rozhodnuť,či ano alebo nie.Patrika by chcela isť a ja by som ju dala len v tom prípade,že by išlo ešťe nejake dieťa z ich triedy.Ale rodičia akosi nemajú zaujem :roll:
  No na druhej strane si vravim, že je vhodný čas lebo staršie deti akosi strácajú záujem o tábory :?:

 • anonym autor
  03.04.2008, 19:06

  Tak ja som sa dnes bola popýtať v našom CVČ a maju 3 tabory, jeden je stanový v Chorvatsku - nevhodne, hned na 1.x by som ju tak daleko samu nepustila, druhý je cyko-turisticky - tam ju nechcu vziať, že to je naročné, že to tak po 3. triede ZŠ, no a potom už len primestský - to maju 2 turnusy.

  Ten primestsky je fajn, dieťa spí doma a každy deň maju niekam celodenny vylet, už na takom bola cez jarne prazdniny a to sa jej pačilo, len teraz by to malo byť ešte lepšie, lebo maju tam kupaliská, jaskynu...len čo som zbežne prečítala, a na tyždeň so stravou je to "iba" 1700,- tak to by sme ju dali isto.

  Nemate skusenosti s tabormi cez detské cestovky? pozerala som na tabory.sk , ale stale tápam a váham.

 • anonym autor
  04.04.2008, 12:51

  Ahoj Sandra,skús pozrieť na primaleto.sk
  Malá priniesla zo školy leták a celkom sa mi pozdáva :)

 • dada
  27.10.2020, 12:52

  ⁣Je to asi veľmi individuálne, ak je dieťa plaché netreba naň
  tlačiť. Syn bol 1.x v dennom tábore keď mal 4r veľmi sa tešil. Aktuálne syn (7)
  a dcéra (5) obľubujú pohyb, zúčastnili sa plaveckého a športového pobytu.
  Ak nájdete organizátora, ktorý zabezpečí profesionálny prístup, inštruktora a príjemné prostredie a tak je veľká
  pravdepodobnosť, že vaše dieťa bude spokojné a vráti sa s kopu nových
  zážitkov/kamarátov. Ak to situácia dovolí a budú organizovať tábor, tak jednoznačná
  voľba LittleBerry https://littleberry.sk/

+ -
Príspevkov: 9