Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Problemy predskolacky

Moja dcéra má 6 rokov, samozrejme sme s ňou boli na zápise do školy dokonca na dvoch. Obidva zápasy prebehli dobre ako nám povedali je viac ako pripravená na nástup do školy. Na prvom sme boli v Bratislave nie podla obvodu kde mame trvalý pobyt, lebo tu školu by som neprežila, ale ostali sme v rámci starého mesta. Zamietnutie prišlo tento týždeň, super. Druhý zápis sme absolvovali mimo Bratislavy kam sme sa presťahovali, ale nemáme ešte trvalý pobyt.po mnohých telefonatoch od starostu až po riaditeľku školy mi poradili, že ju mám premiestnit z bratislavskej škôlky do ich škôlky. Presun dopadol dobre vybavila som, ale stále nemám kolaudaciu s trvalým pobytom. Čo je samozrejme problém. Ešte rozhodnutie nemám ale telefonatov za sebou asi 30. Na úrade mi povedali,že ten pobyt je problém aj keď tu už bývam a som veľmi perspektívy budúci občan , ktorý má všetko načas vyplatene, ako keby som mala naložiť dom na dodávku a odísť. Máte niekdo podobnú skúsenosť pripadne čo s dieťaťom ak ho nepríjmu?

 • Maja
  23.04.2013, 19:16

  Podla zakona ho musia prijat dakde, minimalne tam kde je miesto trvaleho bydliska, po tom co sa prestahujete tak zmenite skolu.
  Stale sa mozes odvolat a dufat ze ta zoberu ak niekdo vypadne, nam sa to tak stalo, ked sme sa hlasili na skolu kam sme chceli ist.
  Kolavdacia domu je viac menje formalita aspon u nas to tak bolo, tak to sa snad da urychlit a potom ti uz nic nebrani k poytu.
  Skus to este nejako potlacit v mieste buduceho bydliska sa divim ze ho tam nechcu zobrat.
  Drzim palce.

 • anonym
  24.04.2013, 20:59

  ahoj, ja by som k tomu este dodala,ze nie telefonaty,ale osobna navsteva.takto aspon ja viac vybavim.

 • LuciaRaffaiova autor
  25.04.2013, 11:32

  Ahojte ďakujem za odpovede, bola som všade aj osobne dokonca niekolkokrat a kolaudacia bude najskôr o take dva mesiace lebo musíme ešte podokoncovat. Skúsim ešte zatlacit na riaditeľku školy lebo bola veľmi ustretova keď som bola za ňou.v pondelok idem za ňou, lebo bude robiť rozhodnutia dúfam že tovyjde.

+ -
Príspevkov: 3