Diskusie

Vytvoriť diskusiu

TPP počas rodičovskej dovolenky

Ahoj.
Viete mi niekto poradiť ako je to v súčasnosti s prácou počas RD? Do apríla 2012 mi trvá RD. Dcérka už chodí do škôlky a ja sa chcem zamestnať na TPP. Šéfka mi nechce veriť, že sa to dá, ale na ÚPSVaR mi povedali, že tam nie sú žiadne obmedzenia, ani oznamovacia povinnosť, keďže to nemá vplyv na rodičovský príspevok. šéfka mi chce dať dohodu, ale ja chcem zmluvu na TPP.
Prosím, napíšte mi aké s tým máte skúsenosti. Ďakujem.

 • anonym
  20.10.2011, 11:25

  Ja som na RD, a sucasne som zamestnana na TPP. Na úrade soc prave. Ti povedali spravne, automaticky po 3r ti prestanu vyplácať rp.

 • Jaruskka autor
  20.10.2011, 11:32

  Ale zamestnávateľ mi nemusí platiť odvody, však?

 • anonym
  20.10.2011, 11:40

  Musí, jasne. Ved nie si poistenec statu ak si zamestnanec.Takze dôchodkové poistenie, nemocenské, zdravotne, vsetko.

 • anonym
  20.10.2011, 11:45

  chce Ti dat dohodu, aby za Teba nemusela platit odvody, daj si pozor! a pri dohode sa Ta lahsie aj zbavi. mozes mat TPP aj na dobu neurcitu, ja tak pracujem a som aj na RD. na Upsvare im je to fuk, lebo rodicovsky Ti nemozu zobrat ani keby si zarobila 2000 eur mesacne

 • Jaruskka autor
  20.10.2011, 12:26

  Ja dohodu odmietam, stojím si za svojim. Ak pristúpi na to, bude zmluva, musí alebo nemusí platiť odvody, počas mojej RD. Lebo ak nie je oznamovacia povinnosť na úrade, tak by nemusela, či?

 • anonym
  20.10.2011, 12:36

  A teraz pracujes?

  Musi zamestnavatelm platit odvody, pokial si na TPP. Bud ty alebo zamestnavatel sa prihlasis v SP, ty sa odhladis ako poistenec FO, zamestnavatel riadne plati zdrav poistenie, nemocenske, preddavky na daň atd. Ved to máš príjem, zdanitelny a základ na odvody a poistné.

 • Jaruskka autor
  20.10.2011, 13:21

  Lenže ty si štátny zamestnanec, za teba vždy platí odvody štát. Ale ja myslím, že kým som na RD, tak odvody platí štát, teda zamestnávateľ by nemusel kým som na RD. Alebo to tak nie je?

 • anonym
  20.10.2011, 14:13

  zamestnavatel za Teba musi zacat platit odvody od 1. dna, ako sa zamestnas. kym si bola na materskej, stat za Teba platil do zdravotnej poistovne + dochodkove poistenie. odkedy si na rodicovskej, je to to iste, ale akonahle sa zamestnas, si povinna sa odhlasit v Socialnej poistovni (tam sa platia odvody), UPSVaR to vobec nezaujima, ten Ti len vyplaca rodicovsky prispevok. v SP sa musis odhlasit z dochodkoveho poistenia, ktore stat tym dnom za Teba prestava platit a tuto povinnost prebera zamestnavatel (ktory je povinny za Teba platit, zdravotne (do zdravotnej poistovne), dochodkove, nemocenske (tieto dve inkasuje Soc. poistovna) - keby si isla na OCR alebo PN aby si nezostala bez prijmu a tiez poistenie v nezamestnanosti). viem to, lebo som vcera bola na SP a riesila presne to iste. ak Ta zamestna na dohodu, nie je povinny platit za Teba odvody (ale v tom pripade ak aj ochories, nebudes mat ziadne korunky cez PN-ku a to ani ak pojdes na OCR, ak Ti ochorie dietatko). ci stat za TEba plati aj pri dohode dochodkove, neviem, informuj sa na SP. inak, dohoda je vyhodna jedine pre zamestnavatela...

 • anonym
  20.10.2011, 14:34

  Ďakujem. Konečne v tom mám jasno.

+ -
Príspevkov: 9