Diskusie

Vytvoriť diskusiu

čo do škôlky

Chcem sa opýtať čo potrebujem ešte kúpiť pre syna do škôlky okrem papučiek a pyžamka?

 • anonym
  04.07.2011, 12:02

  ktoré bude potrebovať ti určite dajú v škôlke a skús kuknúť aj na internetovú stránku škôlky - tam to tiež určite bude. Určite tam bude uteráčik a nejaké vrecúško na hyg. potreby, a obal na mydlo - myslím že iba to sme kupovali. Ešte bolo treba aj prefotený preukaz poistenca.

 • anonym
  04.07.2011, 12:28

  najlepšie je spýtať sa v škôlke, určite zubnú kefku a pastu, my sme ešte dávali aj balík papierových vreckoviek, toal. papier a papierové utierky, ale cez rok sme robili zber papiera a ten vymenili za hyg. potreby takže to už tento rok dávať nebudeme, dávali sme napr. aj krabičku čaju - to im varievajú cez deň aby mali čo piť nie len ku jedlu. A určite je dobré keď mu dáš do skrinky náhradné oblečenie predsa len sa môže obliať alebo zamazať nám to prišlo párkrát vhod.

 • sandras
  04.07.2011, 12:45

  pyžamko, papučky, nahradne oblečenie ... a zvyšok vam da zoznam školka. U nas chceli len nejaké vreckovky, toaletný papier a mydlo.

 • amary
  07.08.2011, 07:03

  Dcérka tiež nastupuje do škôlky. Dostali sme nasledujúci zoznam:
  posteľná bielizeň, plachta, paplón, vankúš, pyžamo, uterák s pútko na zavesenie, hrebeň s krúžkom na zavesenie, zubná kefka a pohár z umelej hmoty, papuče, náhradné šaty do skrinky, cvičebný úbor v plátennom vrecku - tričko s krátkym rukávom, krátke nohavice, ponožky, progresá 12 farebné, porcelánová šálka na čaj, detský vešiak.

 • sandras
  07.08.2011, 09:25  fu-ha ... ešteže si nemáte zakúpiť aj budovu školky a pani učitelku:idoh:

 • anonym
  07.08.2011, 09:32

  Je to dosť a určite sa ešte budeme skladať aj do fondov (hyg. veci a pod.). Spomínam si, keď syn išiel do škôlky....

 • sandras
  07.08.2011, 10:17

  nerozumiem tomu, prečo niekde sa to dá aj bez ryžovania penazí od rodičov a niekde by školky najradšej fakt chceli, aby sa im rodičia poskladali na všetko.

  U nas sa platí školné 8,30€ mesačne, platíme iba do fondu hračiek a skladáme sa deťom na darčeky na Mikuláša a na MDD - spolu to je par eur ročne, min, rok okolo 10€. Neplatíme žiadne ZRPŠ, žiadne fondy na drogeriu. Neberieme domov prať bielizen ani uteráky, nemusíme davať deťom žiadny pracovný materiál (pastelky, papiere). Na začiatku roka sa dava balík vreckoviek, 4 ks toaletný papier, 1 balík servítkov a 1 detské mydlo. To je všetko. Ak niekto z rodičov chce, pomože školke sam od seba.

 • anonym
  07.08.2011, 10:35

  No je to super. U nás sú tekuté mydlá a jednorázové utierky . Na Mikuláša sa neskladáme ani na hračky. Ale kto chce kľudne môže ešte prispieť. Každý deň dieťa nosí ovocie so sebou. A u vás sa bielizeň perie v škôlke? My to musíme nosiť domov.

 • sandras
  07.08.2011, 11:16

  u nas sa perie v školke, aj keby dieťa nahodou pocikalo, operú to tam

  a obocia mame menej, dostávaju zvyčajne 1x do týždna na olovrant, niekedy 2x týždenne ... ale to sa snažíme suplovať doma, kedže viem, že v školke je toho málo :-( 

  Na Mikuláša a na MDD to je taka symbolická suma a deti az to dostanu v školke balíčky, samozrejme na to pripláca aj školka, niekedy donesú niečo aj rodičia.

 • monči
  09.08.2011, 19:13

  záleží od škôlky.zoznam od amary ma riadne prekvapil.u nás sa nosí len náhradné oblečenie,ktoré je v skrinke,toaletný papier a vreckovky na mesiac,zrpš a školné sa platí mesačne cca 11€.a nič viac sa neplatí,iba ak sa deti fotia,či majú nejaké predstavenie.mikulášske balíčky dáva škôlka,darčeky pod stromček zabezpečuje škôlka,ale predpokladám,že je to od rodičov v podstate sponzorský dar.dary,ako pastelky,papiere,či nejaké hračky škôlka uvíta,ale nie sú povinnosťou.dá ten,kto môže a má na to

 • anonym
  11.08.2011, 07:54

  To som bola aj ja vždy prekvapená, že čo treba do škôlky zobrať. Keď syn chodil, každý rok sme museli kúpiť progresky ( ja si myslím, že toľko progresiek sa neminie celý rok a niektoré dieťa si ani tie svoje farbičky neminie). No čo už :idoh:  A ako tu vidím, máme fantastickú drahú škôlku, lebo ete keď k tomu priočítam aj obedy, ktoré mesačne budem platiť....

 • anonym
  11.08.2011, 09:46  Ahojte, no ja cumim :ishock:  toto je uz fakt privela... Syn do skolky toho nikdy nepotreboval...

 • Trillian2
  29.08.2011, 14:51

  my nosime: vesiak, papucky, prsiplast a nahradne oblecenie do skrinky. ak su deti celodenne tak aj pyzamko. ostatne zabezpecuje skolka zo ZRPS fondu, vyska ktoreho sa odsuhlasuje vzdy v septembri na plenarnej schodzi.

 • anonym
  29.08.2011, 16:47

  Určite budeš potrebovať papučky,uterák tepláky, pyžamo, náhradné oblečenie do skrinky. My sme niesli aj návlečky a plachtu, plastový pohár, vešiaky do skrinky. A potom sme dostali zoznam čo ešte priniesť: papierové vreckovky, vhlčené utierky, WC papier, ovocný čaj, sirup, Granko a piškóty. Tieto zásoby sa postupne po spotrebovaní doplňajú aj v priebehu roka.

 • anonym
  29.08.2011, 16:50  sirup a Granko:tdown: :tdown: :tdown: :*-( (puke)  to by som určite nedala a narobila poriadny bordel, že take svonstva davaju deťom. A určite ešte niektori rodičia nakupia tie najlacnejšie sirupy a granka s umelými sladidlami

+ -
Príspevkov: 18