Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Príde o rodičovský príspevok?

Ahojte, potrebovala by som poradiť, známa dáva syna do škôlky, nakoľko sa strašne zle adaptoval, začala do škôlky dávať od začiatku mesiaca aj mladšiu dcéru, tá bude mať v júli 3 roky, obe deti dáva na pol dňa, t.j. do 12.00 hod. je doma, teda nepracuje, rozprávala som sa s ňou a povedala jej, že podľa mňa príde o rodičovský príspevok, keď ich dáva do škôlky, ona tvrdí, že nepríde vraj je to od nového roka tak.. je mi to čudné, prečo by sedela doma, dieťa mala v škôlke a dostávala aj rodičovský..

 • anonym
  12.04.2011, 14:19

  ma pravdu, dostavat ho bude, aj kebyze ide do roboty, tak ho dostane do 3 rokov veku dietata, tak je to po novom

 • anonym
  12.04.2011, 14:35

  urcite moze, ak jej mala este nedosiala vek 3 roky, moze ju davat do skolky, najviac vsak na 4 hodiny, a nepride o rodicovsky. V mojom okoli poznam zopar takych maminiek. Casto bol dovod ten, ze dieta uz vyzadovalo kolektiv, co mu matka nevedela doma poskytnut a pracu nemala, tak ostala doma a poberala prispevok. Taktiez aj pre to, ze dieta sa bali dat rovno na cely den a chceli ho pomaly zvykat na skolku alebo nemohli cakat na dovrsenie 3 rokov (napr. do januara), pretoze skolka bola preplnena a ak by dieta nenastupilo v septembri neskor by uz miesto pre neho nebolo.  

 • anonym
  05.05.2011, 15:34

  Áno, od 1.1.2011 môžesa  poberať rodičovský príspevok alebo príspevok na starostlivosť o dieťa,  dieťa chodiť do škôlky a rodič pracovať.  V našej materskej škole sú na celý deň. Avšak, nikde som sa nedočítala, že iba na 4 hodín ako píšete. Ak poznáte zákon či vyhlášku kde sa uvádza čas alebo odvolávku, napíšte mi. Budem Vám veľmi vďačná. Vopred vám ďakujem.

+ -
Príspevkov: 3