Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Materská škola Piešťany

Ahoj maminky, ak ste niektorá z PN a viete o nejakej dobrej škôlke, kde sa vyučuje anglický jazyk, tak mi prosím poraďte. Syn má 2,5 roka, takže mám najvyšší čas uvažovať o dobrej škôlke, len v nich nemám prehľad. Ďakujem-Betka.

 • anonym
  21.05.2010, 22:17

  Betka, tak to ti drzim palce... v PN je dost tazke dostat sa na dobru skolku :-)

 • anonym
  22.05.2010, 10:10

  no zapisy do skolky uz boli, takze od septembra sa do ziadnej nedostanes. predpokladam, ze v PN je podobna situacia ako v inych mestach na Slovensku - nedostatok miesta v skolke.

  jedine sa moze postastit, ze by sa v niektorej uvolnilo miesto. ale aj to, si myslim, daju prednost detom, ktore boli zapisane a nikam sa nedostali.

 • katka79
  22.05.2010, 20:57

  Ahoj, Betka,

  neviem, aká je momentálna situácia s voľnými miestami v škôlkach, ale môžem vrelo odporučiť škôlku na ulici 8. mája v Piešťanoch. Chodila tam moja dcéra, z ktorej je už momentálne prváčka, a bola v nej veľmi spokojná a šťastná. Aj v tejto škôlke je možnosť prihlásiť dieťa na angličtinu, mali ju raz do týždňa hravou formou. Možno by sa dalo aj častejšie, ale bolo to na základe dohody rodičov. Koncom roka mali deti s pani učiteľkou aj otvorenú hodinu pre rodičov, kde nám predviedli, čo sa naučili.
  Viem, že môže byť problém umiestniť do škôlky dieťa, ktoré nebolo zapísané, preto by som Ti poradila ísť sa čo najskôr poobzerať po škôlkach :-)

 • anonym
  09.01.2011, 23:13

  myslím, že názov odpovedá na tvoju otázku....Hoštáky 33 Piešťany

  je tam krásne, deti nechcú ísť domov, všetko nové a čo je naj netlačí sa tam 24 detí v jednej triede ako v iných piešťanských Mš....takže sa viac naučia a nielen o veciach ale aj správaní sa v spoločnosti a naj naj, že je tam 100 % menšia chorobnosť

  s pozdravom Martina

 • anonym
  12.01.2011, 11:26  Martinka, ďakujem, aj ostatným, no synček už začal chodiť od decembra do Zavretého kúta, učiteľky sú tam milé, prostredie pekné, a je tam aj dobrá atmosféra, že niekedy sa mi ani odtiaľ odísť:D. Vybrali sme ju na základe toho, že ju pravidelne navštevuje istá piešťanská psychologička, čo sa mi videlo ako veľké pozitívum, škoda, že sa nevyučuje angličtina, aspoň pokiaľ viem. Takže tak-ešte raz ďakujem:-) Betka.

 • anonym
  15.01.2011, 21:20

  Celkom dobrý výber Bea, aj môj prvý synátor tam istý čas chodil, no viem, že sa dá v Mš aj viac. V porovnaní s Ružovou či Dubčeka je to len slabý odvar, nehovorím, že sa nesnažia - majú dobrý kolektív, no slabšie možnosti. Jedinú výhradu mám k trochu zvláštnym prechodom medzi triedami a stráženiu detí, keď si idú uvariť kávu či na wc a tak. Je to ako malé bludisko....

  a tá 1. BSMš má svoju vlastnú psychologičku priamo v Mš každý deň. Je s deťmi v osobnom kontakte, s rodičmi má možnosť komunikovať každý deň, pozoruje deti i učiteľky. Nielen na predpísané hodiny - veď uvidíš ako si Vás bude volať. :-)

  Ak chceš dať svojmu dieťaťu niečo lepšie, tak porozmýšľaj, lebo ja som sa tam bola mrknúť, aj keď ešte nemám škôlkára a atmosféra, učiteľky aj riaditeľka boli super...a na to, že je to v začiatkoch, tak si myslím, že už teraz sú na úrovni materských škôlok v Piešťanoch a to tam budú mať aj kamerový systém (sama si mrkneš na správanie a hru dieťaťa), infrasaunu ... Stojí to za to, ísť sa aspoň pozrieť, za to nič nedáš....

  V starších mama a ja som písala aká je dôležitá dobrá škôlka, ako vplýva na deti a že tie peniaze, ktoré človek investuje sa obratom vrátia na zručnostiach, šikovnosti, myslení i rozvoji dieťaťa -(aj rodič sa naučí, že dieťa niečo stojí, lebo v Zš budú pýtať peniaze snáď za všetko :-)) A ak by teba, alebo iné maminky trápilo, že je dieťa vo svojej Mš zvyknuté, tak toho by som sa najmenej bála, deti sa oveľa ľahšie zoznamujú, privykajú, páči sa im všade kde je dobre  a aj tak ich v živote čaká veľa zmien, na ktoré si musia zvyknúť...Pri prechode na inú Mš, či zmene keď sa začína nový školský rok (prichádzajú do triedy nové deti, niekedy aj učiteľka), pri prechode do Zš, Sš, Vš a pod. a ak si zmenu absolvujú v rannom detstve, zoberú to ako súčasť života a oveľa ľahšie potom absorbujú iné zmeny...ale to už je o inom. Skús sa ísť aspoň pozrieť na vlastné oči, a ako Piešťanka budeš mať aspoň prehľad....papa

  s pozdravom Martina 

 • anonym
  14.02.2011, 14:53

  Betka,

  trošku prekvapilo - zarazilo ako si vybavila škôlku v máji na december?   z príspevku jasné, že si vo februári 2010 nebola na zápise :ishock: to by si už máji vedela kam bude dieťa chodiť...

  keby sa dalo v PN zo škôlok vyberať :s  ja som min. rok podala prihlášku do troch škôlok a nezobrali syna ani do jednej. teraz nás to čaká opäť a mám pocit, že to bude to isté.

  v okolí mám veľmi veľa ľudí, čo si škôlku vybavili po známosti a už teraz pred zápisom vedia, že majú dieťa prijaté. veľmi ma to hnevá. potom tí, čo nemajú známosti, nemajú ani šancu. dokonca mnohí, čo majú prijaté dieťa v škôlke nespĺňali,  na zápis do MS základné pravidlá, ktoré si určuje škôlka a to : obaja rodičia pracujúci, nesmie byť jeden z rodičov na RD (pritom pravideľne vidím ako si ide mamička s hlbokým kočíkom vyzdvihnúť svoje ledva 4-ročné dieťa a aj takých poznám) atď.... :think:

  ja by som bola rada, ak by mi syna zobrali do hociktorej škôlky v meste :*-(  ani ma nenapadlo sa zamýšľať nad tým, ktorá MŠ je lepšia.

  z druhej strany treba takéto témy aby sa vedelo o tom, aká je ktorá škôlka. raz hádam príde moment, keď si "každý" bude môcť vybrať MŠ podľa referencií a vlastného rozhodnutia. možno ;-)

 • anonym
  08.02.2012, 14:16

  A tá 1.BSMŠ ešte funguje? Neviete niekto náhodou?  Neviem sa tam totiž  dovolať...

 • anonym
  18.02.2012, 18:57

  Áno stále funguje a rozrastá sa ... treba prísť a šíslo je 0917 043 669

 • anonym
  22.02.2012, 16:51

  Funguje, ale popýtajte sa rodičov, prečo odtiaľ po čase deti vzali, prečo odchádzajú a stále sa striedajú učiteľky a hlavne nenaleťte pekným slovám  - klamstvám. Popýtajte sa v Piešťanoch ľudí, lebo táto škôlka neponúka ani to čo sľubuje a celá je zadĺžená a raz tam zaklopú holé hlavy, ktoré sa nebudú brať ohľad na deti :-(
  Stačí sa napr. opýtať hneď vedľa majiteľky budovy.....alebo v google meno riaditeľky...

 • anonym
  22.02.2012, 20:09

  ďakuj Bohu, že sa nemôžeš dovolať, asi nad tebou stojí anjel strážny.....
  nemôžeš sa dovolať? asi nieje zaplatená faktúra :-)
  nemôžeš nájsť stránku? keď sa opýtaš grafika, povie ti, že ich odpojili, lebo im nezaplatili :-)
  rodičia platia za svoje deti, ale peniažky idú inam....:-(
  kam sa v PN pohneš a povieš čarovné dve slová (meno podnikateľky), tak ti všade povedia, že je ich dlžníkom - - - napr. SPP, obchody s kancelárskymi potrebami, stravovne na obedy, viacerí zamestnanci, dodávatelia, dokonca aj poisťovne i samotní majitelia budovy...............

  tak tu asi neplatí, dajme deťom viac, ale ošklbme rodičov na ich deťoch čo najviac :*-(

 • anonym
  17.03.2012, 16:15

  Bilingvalna školka v Piešťanoch???NIKDY VIAC a NIKOMU NEODPORÚČAM...Všetko čo je vyššie popísané je pravda.Učiteľky sa tam striedajú ako na "bežiacom páse".Vôbec to nieje dobré pre deti,horko-ťažko si zvykne na jednu učiteľku,BUM ráno otvorí dvere škôlky ďaľšia.Dcerka nastupila do školky do Zavretého kúta a ja som maximálne spokojná a to že sa v jednej triede"tlačí"(ako napísala Martina vyššie)27 detí,je lepšie ako keby moja dcerka mala byť v triede s 2 detmi a s riaditeľkou ktorá to vôbec s detmi nevie.Pre mňa bilingvalna školka bola negatívna skúsenosť,len škoda že si to odnieslo moje dieťa.ale už je to dobré,do školky chodí natešená a vysmiata a tých 27 detí v jednej triede jej vôbec nevadí skor naopak aspon má viacej kamarátov a čo je najhlavnejšie má tam režím a stále milé a usmievavé učiteľky.

+ -
Príspevkov: 12