Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Výmena postielky?

Mamičky prosím poraďte my, môj malý "veľký" má 17 mesiacov a minule my vypadol z postielky, našťastie som ho v poslednej chvíli zachytila takže si len ťukol hlavu. Ale bojím sa toho, že keď ho tam dám a odbehnem na WC alebo do kuchyne, že sa to zopakuje. Keď sa mu to podarilo raz podarí sa mu to aj druhý krát. Postieľka je síce nastaviteľná ale je na najnižšom stupienku. Čo mám robiť? Mám mu kúpiť inú posteľ? Alebo? Mám ešte cestovnú postieľku ale neviem nakoľko by bola vhodná na každodenné použitie. Poraďte prosím!!!! ĎAKUJEM

 • emília30
  23.09.2011, 19:44

  moja starsia dcerka ked mala rok apol tiez vypadla z postielky.buchla saaja som sa strasne bala.preto mam postielku uplne blizko pri posteli anaucila som ju schadzat na postel z postielky.ale pre istotu som jej poukladala paploniky okolo zvysnej casti postielky keby sa jej zase podarilo spadnut.ale na postel sa jej zchadzalo lepsie tak sa to uz neopakovalo.druha dcerka ma 2roky aj 3mesiace ata sa z postielky nesnazi vyjst.ale tiez sa bojim auz zvazujem velku postel.ale tiez mam postielku uplne prisunutu k posteli.znama mala postielku ktorej sa dala odmontovat jedna strana tak dcerku mala uplne blizko aked chcela len sa mala prekotulala k nej

 • sandras
  23.09.2011, 19:54

  hm ... zarazila ma ta veta, že "ho tam dam a odbehnem...". Dieťa by v postielke malo len spať a nie tam byť len tak - a vymýšlať.

  Ak sa mu to už raz podarilo, može to skúšať zasa ... možno by bolo teda bezpečnejšie presťahovať ho navelku postel so zábranou. A na hranie je lepšia ohrádka.

 • anonym
  23.09.2011, 20:45

  Mne tiež staršia dcérka vypadla, som ju nepočula keď sa zobudila a chcela ísť von z postieľky, tak sme jej ju potom prisunuli k našej posteli a naučila s schádzať sama. Mladšia bude mať dva roky a ešte z nej neskúšala vyliezť.  A k tomu príspevku predo mnou, ja tiež nestojím pri postielke kým malá zaspí, dam ju tam a idem preč, je zvyknutá zaspať sama. Jasné, že nie vždy zaspí hneď, občas vymýšľa ale určite pri nej nie som  stále.

 • sandras
  23.09.2011, 20:51

  ja viem, aj naš maly zaspaval sam a nesedela som pri nom

  Niektoré deti su výmyselníci a vylezu z postielky vo veku, ked sotva chodia ... a iné to ani nenapadne.


  ale znelo mi to, akoby tam dieťa nechávala hrávať sa ... kamoška to tiež takto robievala, kym jej syn neurobil z postielky salto.

  k cestovnej postielke ... no neviem, či je bezpečnejšia. My sme ju tiež mali, ale zdala sa mi menej stabilná, ako drevená postielka. teda dieťa z nej tak lahko nevylezie vrchom, ale može sa prevrátiť.  
   

 • mataz autor
  23.09.2011, 22:21  ja ho tam nedávam hrať sa ale keďže je to neposed, tak ho nemôžem nechať ani na takú chvíľku v izbe čo si odbehnem na WC. Hneď by liezol vymýšlal... tak čo s ním mám robiť? brať ho so sebou na WC? Ohrádku nemám lebo na ňu nemám miesto...

 • mataz autor
  23.09.2011, 22:27  No to sa veľmi mýliš, ja ho dávam do postielky len vtedy keď idem na WC alebo kým umyjem DVA taniere (po nás dvoch) a nechcem aby rozťahal polovičku kuchyne lebo by to namiesto dvoch min. trvalo asi 15 min. ináč celý deň sa mu naplno venujem, chodím s ním 2x denne von, hráme sa, a ostatné veci si robím keď spí alebo večer keď je manžel doma.............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • sandras
  24.09.2011, 08:51

  mataz, ale ja som to vobec nemyslela zle alebo že sa snad dieťaťu nevenuješ! ... A aj plne chapem, ak dieťa potrebuješ dať niekde na bezpečne miesto, aby si niečo nutne vybavila.  Ja som mala tiež cestovnu postielku, ked som napr. potrebovala ísť pre poštu. Ale používala som ju len kym syn nestál ... potom sa už nedalo, lebo tam skákal a bol by sa prevrátil. Takže od nejakých 10 mesiacov už chodil so mnou všade ...  moje deti so mnou chodili aj na WC :lol:  Aspon potom vedeli, na čo ta čudna vec v kupelni slúži :lol:  A aj domace prace sme zvladali tak, že sa mi tmolili pomedzi nohy ... no a čo, že trvali 3x dlhšie ... akurát zmývanie podlahy som musela odložiť na čas, ked spali (možno by si na ten čas mohla odložiť aj to umytie 2 tanierov).

  Tvoje dieťa je už vo veku, ked si budeš ty i on musieť zvyknúť na to, že budete veci robiť spolu. A ak raz vyliezol, potom fakt už neriskuj, bude to skúšať znova!

   

 • emilia28
  24.09.2011, 09:01

  Prispevok bol vymazany

 • emília30
  24.09.2011, 09:06

 • anonym
  24.09.2011, 13:17

  moje deti so mnou chodili aj na WC :lol:  Aspon potom vedeli, na čo ta čudna vec v kupelni slúži :lol:  A aj domace prace sme zvladali tak, že sa mi tmolili pomedzi nohy ... no a čo, že trvali 3x dlhšie ... akurát zmývanie podlahy som musela odložiť na čas, ked spali (možno by si na ten čas mohla odložiť aj to umytie 2 tanierov).

  Tvoje dieťa je už vo veku, ked si budeš ty i on musieť zvyknúť na to, že budete veci robiť spolu. A ak raz vyliezol, potom fakt už neriskuj, bude to skúšať znova!

  nooo, v istom čase aj moje deti chodili so mnou na WC, ale už som si povedala, že aspoô na WC chcem trocha súkromia a intimity.... nie???? :idoh:
  No a zmývanie podlahy, ak si všetko robila s deťmi, prečo nie aj zmývanie podlahy :think:  to by už mola moc veľká záťaž umyť rozliate vedro alebo prezliecť deti??? ;-)
  deti sa podľa mňa musia naučiť aj na to, že v domácnosti sa niečo musí robiť a potom je tu mama pre nich naplno, nie? Veď vysávanie či utieranie prachu sa s deťmi dá zvládnuť, u nás umývanie riadov funguje tak, že ja umývam riady, malá si plastelínkuje a drobec sa bavká v kočíku...
  žena by podľa mňa mala mať každý deň nerušený čas aj pre samú seba - koníčky, čo koho baví ... Nehovorím, že dlho, ale aspoň hodinku denne.... a nielen makať v domácnosti aj keď deti spia....
  Ja si porobím za 40-50min všetko, kým deti spia a potom sa venujem záľubám ďalších 40-50 min... Niekedy je to menej, niekedy viac....

 • anonym
  24.09.2011, 13:21

  a ešte k tej postieľke - najstaršia spí v posteli s bočnicami od 15 mes, prostredná od 17 mes. a malinká má ešte len 4,5 mes, takže je ešte v postieľke ;-)
  dajú sa kúpiť pekné postieľky s bočnicami, dieťa sa dokáže za 2-3 dni naučiť schádzať z nej a vyliezť na ňu, len nesmieš dovoliť, aby po posteli skackalo, to sa potom ťažko dá odučiť :whistle:
  treba popozerať, výber je veľký :tup:

 • sandras
  24.09.2011, 17:00  pri  tak malom dieťati by som  nejakú intimitu neriešila a ked zmudrie, tak aj na WC prestane maminu prenasledovať :baby:

  zmyvanie podlahy som s deťmi nerobila preto, lebo sa to fakt nedá ... ostatné veci šli v pohode

  napr. pri varení som deti niečom zamestnala, aby mi "nerozťahali pol kuchyne", napr. miešanie suchých cestovín v hrnčeku, alebo som syna zvykle posadiť do vysokej stoličky k sebe do kuchyne, on kukal a ja som robila ... 

  Absolutne súhlasím, že dieťa sa musí naučiť, že mama ma aj povinnosti, že sa v domácnosti niečo robí, aby sme sa potom mohli hrať ... a to sa naučí napr. aj tým, že ma šancu mamu pri práci pozorovať a "pomáhať".  Ved som aj písala, že sme veci robili spolu (decka to často brali ako hru) a len to, čo fakt nešlo, som odkladala na čas, ked spali - teda hned rano, skor ako sa syn zobudil, prípadne cez obed. Ved ked je žena doma a priebežne poupratuje, nezaberie to vela času a pravdaže som mala čas aj pre seba.

 • sandras
  24.09.2011, 17:15

  Ja som chcela mataz len v dobrom poradiť, ako veci robiť, aby sa jej neprizabilo dieťa ... ved to sa predsa pýtala: " tak čo s ním mám robiť? brať ho so sebou na WC?"

  Odpoved znie, že ak sa naučil vyliezať a je to pre neho nebezpečné, už ho do postielky takto nemože dávať .... a áno, brať aj na WC ...  tak ako deti rastú, musíme sa prisposobovať zmeneným podmienkam a robiť veci inak. Písala som moj sposob, nehovorím., že je jediný správny... Každa nech urobí tak, ako jej vyhovuje...

  Ale čo je horšie, že drobec uvidí mamu cikať a rozťahá pol kuchyne, alebo to, že spraví salto z postielky a treskne na zem dolu hlavou? Na to si každa mama musí odpovedať sama.

 • anonym
  24.09.2011, 22:15

  My sme zaviedli matrac na zem. Nemusím sa báť, že sa mi prizabije a na veľkú posteľ sa mi zdá ešte malá. Ona sa v noci dosť vrtí, kým si zvykla, tak občas veru spala s hlavičkou na matraci a s nožkami na koberci, teraz už je to OK. Inak tiež všetko robíme spolu, aj na to WC chodíme spolu. Musím sa zastať Sandry, zmývať podlaha sa s deťmi fakt nedá. Tu nejde o to, či sa mi nanosia do vedra so špinavou vodou, alebo či ich bude treba prezliekať, tu ide o to, aby sa na tej mokrej podlahe nešmykli a neprišli k úrazu. Z toho istého dôvodu som ja napríklad nikdy pri deťoch do určitého veku nežehlila, stačí trochu nepozornosti a dieťa môže ísť na transplantáciu kože.

 • mataz autor
  25.09.2011, 13:13  Ja som to aj zobrala ako dobrú radu, aj keď na začiatku zo znelo ako to znelo...ale teraz už viem že nie som sama čo sním chodí na WC :D . A tú kuchyňu som potom preto písala lebo ináč bývame u svokrovcom a moc sa im to nepáči keď malý robí "poriadok" a druhá vec, poviem si že keď umyjem riad tak pojdeme von alebo..... a fakt niekedy to skončí tak že kým sa vychystám von, čo znamená že sa len prezlečiem, maximálne učešem tak je všetko hore nohami :) Je to malý čert, vylezie úplne všade, ale našťastie vie aj  z postele zliezť takže niečo vymyslíme.
  A ĎAKUJEM každej jednej z Vás za rady

+ -
Príspevkov: 19