Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Zmena značky mliečka...

Prosím Vás, ako mám postupovať, ked chcem u mesačného dieťatka skúsiť iné mlieko?
Dávam jej bebu, ale neviem, zdá sa mi že jej to nesedí veľmi....
Myslím si správne, že by som jej mala skúsiť len postupne ho dať jej jesť??

 • anonym
  02.05.2010, 13:34

  Skus sa najprv poradit s lekarom.Ja som mojej malej davala Sunar.Zo zaciatku mala z neho zapchu,tiez som rozmyslala nad zmenou mlieka,ale ked som bola na poradni,tak som sa na to spytala lekara.Povedal mi ,aby som mlieko zatial nemenila,ale zacala davat malej kamilkovy caj a po case sa to upravi.A aj sa upravilo,tak sme mlieko nemenili. Neviem aky problem ma tvoje dieta,ale opytaj sa najprv na to,lebo tieto mlieka nie je dobre menit len tak.

 • anonym
  02.05.2010, 13:39

  tak som sa pýtala, a vraj že ešte počkať..ale včera som sa naštvala lebo zasa tak nehorázne plakala, vykakať sa nemôže, plače, masáže nepomáhajú...
  do poradne idem zasa až o tri týždne, strašne dlhá doba...

 • anonym
  02.05.2010, 13:50

  no mi sme zacali s nutrilonom ale maleho po nom bolkalo brusko tak sme mu dali bebu a bolo vsetko vporiatku-pekne kakal a uz ani koliky nemal.doktorke som len oznamila ze ostaneme pri bebe a ta povedala ze je to vporiatku lebo kazdemu babenku vyhovuje nieco ine len to treba najst.

 • anonym
  02.05.2010, 14:22  a ked si menila to mlieko ako si to robila??
  naraz zo dňa na deň si mu začala dávať bebu?? tak myslím, že na všetky krmenia??
  ja som myslela že by som to mala urobiť len tak napr. že dnes jej dám len raz ten nutrilon a uvidíme ako bude na to mlieko reagovať....či by sa napr. nejako nevyhádzala alebo niečo také...

 • sandras
  02.05.2010, 16:34

  u nas z BEBY nápodobne, dieťa sa nevedelo vykakať a ja som poslúchla lekárku a značku nezmenila:roll: :roll: :roll:  Pri druhom som rovno dala Nutrilon, sedel nám lepšie, žiadne kakacie problemy neboli. Raz, to už bol starší, dostali sme krabicu BEBY a ja som mu dala, ked to bolo doma a hned mu zapieklo, plakal, tak Beba letela do koša.

  Značky mlieka by sa nemali pri maličkých deťoch striedať, ale ak skutočne vidíš, že dieťatku nesedí, lepšie je zmeniť. Je pravda, že dieťa si musí na umelé mliečko zvyknúť a prechodne može mať problemy so zažívaním... takže po 1-2 dnoch používania sa nedá povedať, či je dobré alebo nie.

   

 • sandras
  02.05.2010, 16:37

  ale ked je problem, možeš ísť aj mimo poradne ... alebo zatelefonuj

 • sandras
  02.05.2010, 16:42

  Prispevok bol vymazany

 • anonym
  02.05.2010, 17:06

  ved hej, môžem aj mimo poradne. ale čo mi povie, akurát tak počkať, alebo "no tak skúste".aj tak to musím vyskúšať ja, či teraz alebo potom
  verte mi, že nerada to robím, ale už ma to mrzí, že je taká nepokojná.....
  lebo už neviem čo s ňou robiť.

 • anonym
  02.05.2010, 17:19

  Ja som malému dávala na odporúčanie doktorky nutrilon, bebu som nedávala ,lebo ma pre ňou varovala sestra, že je problém s kakaním. Malý z nutrilonu vracal a bol nepokojný. Bez vedomia lekárky som mu zmenila mlieko na sunar a na poradni jej to len oznámila, nič mi na to nepovedala. Urobila som to tak, že hneď som mu uvarila sunar a ako písala SandraS tak cca za dva dni som videla, že je všetko ok. Sunar papáme doteraz a máme 2 roky.

 • anonym
  02.05.2010, 17:32

  hej, ale mi napíšte či ste hned vymenili každé krmenie za iné mlieko??

 • anonym
  02.05.2010, 19:53

  Mozes zmenit rovno hned vsetky davky a doktorke to potom len oznamis v najblizsej poradni. Nestresuj sa, vymen. Naco sa zbytocne trapit s mliekom. Ved vsetky su urcene pre dieta. Ja som davala najprv Bebu, ta malu zapekala, potom som presla na francuzske a bolo fajn. Ale to bolo uz davna. Vacsina ludi okolo mna, ak nekoji, dava Mutrilon.

 • verini
  02.05.2010, 20:44  dakujem za radu!!!
  ked to môžem len tak ľahko urobiť, prečo sa všade hovorí, že netreba dieťaťu meniť mlieka..
  keby som ja vedela , či jej to pomôže, či je to mliekom..trápi ma to, že jej je tak akosi nie dobre..bodaj by to pomohlo...

 • sandras
  02.05.2010, 21:02

  kočky, ešte ma napadlo, davate HA mlieka alebo klasické?

  niekedy to može byť aj alergia na mlieko, vtedy su vhodné tie HA mlieka alebo špeciálne mlieka. Alebo dieťa može mať iný problém, napr. reflux . Alebo su to len vetry.

  Ja osm prechádzala na UM tak, že som ešte čiastočne aj kojila a dokrmovala, takže si dieťa malo šancu zvyknúť. No každé mlieko sa akoby inak trávi, hoci zloženie maju podobné, su inak spracované, nie je to to isté. Preto nie je dobré striedať bez rozmyslu a už vobec nie bez vedomia lekárky, objaví sa problem a ona to može zle posúdiť.

  Naš pil do roka Nutrilon a po roku som skúšala aj iné (kvoli cene) a napr. z Babylove kakal takú čiernu hmotu, z BEBY zapekalo,  Sunar dobrý, skončili sme na polskej obdobe našho mlieka HAMI.

 • anonym
  02.05.2010, 21:12

  HA dávam od začiatku....

  tak ked pôjdem poviem že čo a akko...keby však niečo, poviem jej že som jej začala dávať iné, len aby to pomohlo

 • anonym
  02.05.2010, 21:30

  My sme od začiatku dávali Bebu HA :roll: , začalo ju tiež zapekať, prešli sme na Nutrilon Comfort, odporučil nám doktor prechod na iné mlieko, to jej však nechutilo, má malé čiastočky akoby vláknina, no nechcela to jesť, ale začala kakať ukážkovo, keď som ju tým napchala. zasa sme ale prešli naspäť na Bebu, no začalo ju znova zapekať. Nahnevalo ma to, nemohla som sa pozerať na to, ako sa krčí, vystiera pri jedení kričí a je nepokojná, tak sme prešli znova na Nutrilon, ale teraz jej dávame HA, päť dní nekakala, kým si zvykla, dnes sa vykakala bez hnevu kriku v pohode. Je spokojná a aj lepšie spí. Aj pri prvej dcére sme mali problémy S Bebou. Ináč tieto mlieka HA, AR, Comfort  sú  na predpis, ak je niekto v rodine mama otec súrodenec alergik, ale ak má dieťa reflux, prípadne iné tráviace problémy, alebo ich chodia kupovať do Poľska sú tam za polovicu, v ktoromkoľvek Hypermarkete. :-D

+ -
Príspevkov: 22