Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Ako odučiť od nočnej plienky?

Ahoj mamičky,potrebujem poradiť. Dcérka má 28 mesiacov, od 22 nemáme cez deň plienku, odnaučila sa veľmi rýchlo v priebehu dvoch týždňov. Ostala nám už len plienka na noc. Keďže som si všimla že je skoro suchá, tak som v piatok skúsila dať dcéru na noc bez plienky, len s podložkou proti precikaniu.. Zobudila sa okolo 5 -tej ráno na to že je už pocikaná, potom už nechcela spať. V sobotu sa zobudila o 3-tej tak som k nej nabehla ( spí vo vlastnej izbe vo velkej posteli s nízko položeným matracom) a dala som ju na nočník, vypiškala sa a o 6.30 sa zobudila suchá. :D Vychválila som ju, tešila sa s nami. Odvety sa pocikávanie opakuje. Nestihne sa zobudiť a akoby ju netrápilo v spánku že  je mokrá.Včera večer som ju a posteľ prezliekala dokonca 4 krát a to som ju bola o 12-tej dať na nočník.
Snažím sa aby pila viac cez deň a už po 5-tej večer málo pila keďže chodí spať medzi 6 a 7  večer. Nechcem ju naučiť na budenie na cikanie aby nebola mrzutá, okrem toho čakám druhé bábo, tak som stále unavená a dlho mi trvá kým sa k nej zobudím....Naj ideálnejšie by bolo keby sa dokázala sama zobudiť a ísť na nočník, keď sa druhé bábo narodí, nebudem mať veru veľa energie a času v noci odbiehať aj k staršej. Neviem či robím niečo zle, nerada by som ju už teraz vracala k plienkam no noc, ona sa už teší že je veľké dievča bez plienok.  Viem však aj to že odúčanie večer trvá dlhšie ako cez deň. :-(
Prosím poraďte mi čo robiť ak s tým máte skúsenosti. Či vydržať alebo sa ešte načas  vrátiť k plienkam.Ďakujem pekne za rady.

 • anonym
  25.04.2012, 08:16

  Ahoj, užsom raz reagovala v zmysle, že dieťa musí dozrieť samo na nočné odplienkovanie. Každé dieťa je iné. Ja som sa sama zacala pýtať v 11-tich mesiacoch!Povedala som mame UF,UF(nevedela som povedať fuj, fuj :D), a odvtedy som chodila na nočník. A to aj v noci. Znie to až neuveriteľne, ale je to pravda. Dokonca, keď som ako asi 18-mesačná popapala nejaké tabletky(bola som veľmi šikovná, nič nebolo na dostatočne bezpečnom mieste) a šli mi vypláchnuť žalúdok, mala som sa vycikať naležato do plienky, tak som nechcela a necikala. Tuším mi museli dať misu). Starší syn to po mne nezdedil, možno ten mladší:-). Ale myslím, že som bola skôr výnimkou potvrdzujúcou pravidlo.

 • anonym
  25.04.2012, 09:51

  Suhlas, nemam co dodat, som toho isteho nazoru
  :flowers:

 • anonym
  26.04.2012, 23:20

  Od nočnej plienky neodučíš, akurát budením na cikanie dosiahneš to, čo vlastne nechceš, že dieťa ciká v polospánku a nemá samé kontrolu nad svojimi potrebami. Môj najstarší mal plienku na noc do troch rokov a štyroch mesiacov. Zrušila som mu ju potom, čo som prišla na to, že on tam celý ten náklad vyciká až ráno, keď sa zobudí, lebo vyčurať sa do plienky bolo pre neho pohodlnejšie ako vyliezať z teplej postieľky a sadať si na šerblík. Inak počas obedňajšieho spánku nemal plienku asi už polroka predtým, ale na noc som myslela, že ešte potrebuje. Po zrušení plienky žiadne nehody, krásne vydržal celú noc, naozaj je to iba otázka dozretia kapacity močového mechúra.

  Druhá dcérka asi mesiac potom, čo sa odučila cez deň si začala plienku v noci sama vyzliekať, ak sa zobudila na cikanie. V tom čase už spala so starším bračekom v spoločnej izbičke, na zemi mala matrac, aby nebola uväznená v tyčkovej postieľke, ale pretože mala len 2,5 roka, na veľkú posteľ sme sa ju báli dať. A tak sme ráno našli nacikané v šerblíku, plienku vedľa matracíka a dcérku s holou ritkou. Teraz už má tri roky a štyri mesiace a v noci na cikanie sa budí len veľmi zriedkavo, tiež už pekne vydrží celú noc.

+ -
Príspevkov: 18