Mojich sedem Top

Kaja | 29. Jul 2010
Mojich sedem Top

Vyhlasujem top toho, čo sa v našej domácnosti udialo počas materskej dovolenky (ktorá ešte nie je úplne na konci), resp. top toho, čo dokázal môj syn.

Kedysi bola jednou z mojich obľúbených televíznych relácií Piati proti piatim. Inšpirujúc sa filozofiou tejto súťaže, mohla by som aj ja vyhlásiť top toho, čo sa v našej domácnosti udialo počas materskej dovolenky (ktorá ešte nie je úplne na konci), resp. top toho, čo dokázal môj syn.

Sú dni, ktoré plynú nerušene a v ktorých zrejme máme čerpať silu do tých ďalších, ktoré sú ako rozbúrené more. Ale aspoň je na čo spomínať. A keď deti vyrastú, možno sa spolu s nami zasmejú nad tým, čo všetko vyparatili.

Čo sa podarilo nám?

1.  Rozbité okuliare – je to taká klasika. Asi sa nenájde dieťa, ktoré svojim „okuliarnatým“ rodičom nerozbije okuliare. O to horšie ak Vám im hodí na dlažbu v obchode a domov musíte „naslepo“.

2. Zabuchnutie balkónových dvier – ak máte špajzu na balkóne ako my a podchvíľou odbiehate niečo vziať, môže sa to ľahko stať. Dvere otvoríte aj z opačnej strany, horšie je, ak malý výmyselník otočí kľučkou.

3. Skok do akvária – vodu majú deti veľmi radi. Keď rybky tak pekne plávajú, prečo nie aj ja? Ktovie, čo sa deje v malých hlavičkách skôr, ako tam ponoria ruky až po lakte? A koho zachraňovať skôr - rybky či rybára?

4. Preprogramovanie pračky – mama často perie a ako to pekne svieti... ale už to trvá akosi dlho, čo tak skrátiť program?

5. Vyhrabanie hliny z kvetináča – trvalo dlhšiu chvíľu, kým sme nášho malého „krtka“ naučili, že hlina z kvetináča sa ani neje, ani nevyhrabáva. A listy citrónovníka sa netrhajú a neslúžia na konzumáciu.

6. Rybí krém ako osviežovač vzduchu – stačila nepozorná chvíľa a časť rybej pasty bola vytlačená a rozotretá po koberci. Aj napriek dôkladnému vyčisteniu koberca, ešte pár dní  bolo v našej domácnosti aróma, akoby sa vyprážalo filé.

7. Počarbanie LCD monitora – tak toto je absolútne TOP. Nový monitor počmáraný permanentnou fixkou určenou na cd-čka. Nakoľko je to chúlostivá vecička, výrobca neodporúča žiadne agresívnejšie prípravky na odstránenie a špeciálnym gélom ani vodou to dolu nezíde. Neostávalo nič iné, len zariskovať, že sa snáď od alkoholu obrazovka nerozleptá. Ale prežila to. A my tiež....

 

 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: