Prieskum podpory dojčenia na Slovensku

Redakcia | 4. marec 2008

Cieľom dotazníka je zmapovať, ako ženy vnímajú podporu od nemocničného personálu a od pediatrov.

Ak ste mamičkou dieťatka, ktoré sa narodilo v období medzi 1. 12. 2006 a 31. 1. 2008, bude nás tešiť, ak sa zapojíte do prieskumu podpory dojčenia, ktorý v mesiacoch marec a apríl realizujeme Slovensku.

Dotazník je určený všetkým mamám, ktorým sa v tomto období narodilo bábätko, bez ohľadu na to, či dojčili krátko, alebo dlho, prípadne ešte stále dojčia. Radi by sme poznali Vašu osobnú skúsenosť s podporou dojčenia zo strany ľudí, ktorí s mamičkou prichádzajú do kontaktu hneď po narodení jej dieťatka, v tomto krásnom, ale zároveň náročnom období.

V poslednom čase sa dosť veľa hovorí o podpore dojčiacim ženám. O podpore, ktorú dostávajú od svojho najbližšieho okolia - od manželov, rodičov, príbuzných... No pre úspešnosť dojčenia je veľmi dôležitá tiež podpora, ktorú ženy dostávajú od pracovníkov zdravotníckych zariadení, na šestonedelí, pretože až 50% žien má nejaké problémy s dojčením už v pôrodnici.

Cieľom tohto dotazníka je zmapovať, ako ženy vnímajú podporu od nemocničného personálu a od pediatrov.
Budeme radi, ak si nájdete čas na vyplnenie dotazníka. Veľmi nám záleží na kvalitnom prevedení prieskumu podpory dojčenia a preto bude Vaša odpoveď pre nás dôležitá. Veríme, že vyjadrením svojho názoru (skúsenosti), môžete pomôcť ďalším mamičkám, ktoré by radi dojčili svoje deti a ešte sa len na túto životnú rolu pripravujú.  Keďže naozaj chceme poznať váš názor, niektoré otázky sú otvorené. Budeme radi, ak vyplníte aj tieto políčka.
Ak sa rozhodnete do prieskumu zapojiť, otvorte si dotazník (www.dietaaja.sk/dotaznik.php) a pokúste sa odpovedať tak, ako to bolo vo vašom prípade. Predpokladáme, že jeho vyplnenie vám zaberie cca 30 minút.

Prieskum je anonymný a získané informácie považujeme za dôverné. Údaje budeme zbierať do konca apríla 2008.
S výsledkami prieskumu Vás radi oboznámime na tejto stránke a v časopise Mama a ja v septembri 2008.
Za váš čas a snahu Vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Vyplnenie dotazníka (www.dietaaja.sk/dotaznik.php)

Partneri
Hlavný mediálny patner tohto projektu je časopis MAMA a ja
www.mamaaja.skOn-line verzia dotazníka mohla vzniknúť za láskavej podpory firmy SEAL IT Services, s.r.o.
www.seal.sk


 
Ďalší partner projektu je OZ RODINKA

Občianske združenie Kvapka vzniklo v roku 2001. Vyvíja aktivity v oblasti prevencie závislostí, pripravuje aktivity pre deti, rodičov a učiteľov. Tiež realizovali projekty zamerané na zlepšenie postavenie dlhodobo nezamestnaných žien na trhu práce. Od roku 2006 pripravujú jeho aktivistky Kurzy aktívneho rodičovstva.
 
Kurz aktívneho rodičovstva je určený pre nastávajúcich rodičov. Pripravuje ich na pôrod a príchod bábätka a ponúka im množstvo informácií tiež o období, ktoré nasleduje po narodení dieťatka - o šestonedelí, dojčení a živote s bábätkom

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: