Vyhrajte lístky a užite si spoločný čas v kine: Imaginárni priatelia - jedinečný filmový výtvor pre celé rodiny

Vyhrajte lístky a užite si spoločný čas v kine: Imaginárni priatelia - jedinečný filmový výtvor pre celé rodiny

22.5.2024

Imaginárni priatelia 

Imaginárni priatelia je dobrodružný príbeh o dievčatku s mimoriadnymi schopnosťami a srdcom na správnom mieste. Režisér John Krasinski nakrútil rodinný film, ktorý hľadá odpoveď na otázku: “Kam sa podeli fiktívni hrdinovia nášho detstva a čo asi robia ?” Imaginárni priatelia prichádzajú do kín 30. mája.

Príbeh, ktorý vás dostane

Obyčajné násťročné dievča Bea (Cailey Fleming) má jedinečný dar – schopnosť vidieť imaginárnych priateľov ľudí vo svojom okolí a rozprávať sa s nimi.

“Imaginárni priatelia nie sú len roztomilé postavičky vytvorené detskou fantáziou. Sú to časové kapsule, do ktorých sme si ako deti ukladali svoje nádeje, sny a plány. Všetci sa k nim môžeme vrátiť, aj keď si ako dospelí myslíme, že sú dávno stratené,” hovorí režisér John Krasinski. Fiktívnymi hrdinami jeho filmu sú imaginárni priatelia, ktorých kamaráti z detstva vyrástli a zabudli na nich. A je to práve Bea, ktorá sa vďaka svojej jedinečnej schopnosti vidieť ich všetkých rozhodne nájsť týmto “sirotám” nových priateľov. Pomáha jej trochu čudácky sused (Ryan Reynolds), ktorý má rovnaký dar. Improvizovaná zoznamka pre imaginárnych priateľov sa čoskoro zmení na dobrodružnú cestu do sveta plného bezhraničnej fantázie, kde sa môže stať čokoľvek.

Vyhrajte lístky a užite si spoločný čas v kine: Imaginárni priatelia - jedinečný filmový výtvor pre celé rodiny

“Snažil som sa natočiť film, ktorý si užije naozaj každý. Chcem, aby sa dospelým, ktorí ho uvidia, aspoň na chvíľu vrátili spomienky na detstvo. Aby si uvedomili, že ich môžu prežiť kedykoľvek budú chcieť. Bez ohľadu na to, či a akého imaginárneho priateľa kedysi mali,” dodáva Krasinski.

Pozrite si trailer 

Dobrodružný rodinný film Imaginárni priatelia prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť CinemArt SK 30. mája.

Súťažná otázka

Dvaja z vás teraz môžu vyhrať 2 lístky na rodinný film Imaginárni priatelia. Stačí, ak správne odpoviete na túto súťažnú otázku:

Akou skratkou prezývajú vo filme imaginárnych priateľov?

Odpoveď nájdete v traileri.

SÚŤAŽ UKONČENÁ! BLAHOŽELÁME.