Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Rodinné recepty

anonym, 01.08.2010 14:44

zápražka

Ahojte maminky, chcem sa poradiť. Robievate detičkám aj zapražené polievky? A ako robíte zápražku? Poprípade akou vodou ju zalievate?

 • anonym
  01.08.2010, 16:22

  Ahojky,

  ja robím zápražku takto: Cibuľku dám popražiť na oleji, potom stíšim na minimum sporák, pridám podľa potreby múku, tú tiež trošku popražím a zalievam studenou vodou ! zápražku rozmiešam a cez sitko precedím do polievky, takto robím klasickú zápražku.

  potom dosť často zahusťujem smotanou /kyslou, alebo klasickou na varenie/ a to robím tak smotanu dám do misky, pridám trošku vody, ak je kyslá tak aspoň tak aby som dosiahla jej tekutoť, a pridám múku, zmes rozšľahám a cez sitko vlejem do polievky.

  Pri pridávaní do polievky si pod polievku stíž plameň a ako vlievaš tak aj miešaj aby sa neurobili grcky ;-)

 • anonym
  01.08.2010, 17:50

  Velmi pekne ďakujem za radu a odpoveď :D Tak vyskúšam zajtra ;-)

 • anonym
  01.08.2010, 19:36

  ja robievam napr. k zeleninovej, hubovej alebo fazuľovej - všetky vodové, nie mliečne...zápražku tak, že si popražím nadrobno nakrájanú cibuľku na kravskom obyčajnom masle, keď je cibuľka sklovitá pridám červenú papriku asi tak 1 a 1/2 polievkovej zarovnanej lyžice a chvíľku popražím za stáleho miešania...potom zápražku odstavím..chvíľku nechám postáť a vlejem do už takmer hotovej polievky...povarím pol minútky a hotovo :) :) :)

+ -
Príspevkov: 3