Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Rodinné recepty

anonym, 20.04.2010 14:51

marcipán

Baby vie mi niekto poradiť ako urobiť marcipán? Ale nie ten klasický zo sušeného mlieka.

Mám na mysli ten taký cukríkový. Je ich viacej druhov. Ale ja poznám len z gumových macíkov a aj ten sa mi nedarí. :-S

A čo je MMF hmota? Ako sa to robí?

 • sandras
  20.04.2010, 19:05

  kalfinka, preto sa ti nedarí, lebo to NIE JE z gumových cukríkov ale z cukríkov Marschmellows ( z toho MMF - MarschMellows Fondant).

  Recept:

  - 1 balíček cukríkov Marschmellows Haribo Dulcia - kupiš najlepšie v LIDL, maju ich tam stále. najlepšie su také ružové "pampúšiky", daju sa umyť z toho ružového cukru a maš potom bielu hmotu, ktorú si zafarbíš ako chceš

  - Cera - stužený pokrmový tuk, za 1 vlašský orech

  - kyselina citrónová (trošku)

  Cukríky umyjeme, vložíme do porcelánovej misky spolu s Cerou, troškou kys. cirtonovej a pridáme 2 lyžice vody. Dáme zahrievať do mirkovlnky, opatrne po 10-15 sekúnd, premiešavame, kym sa cukríky rozpustia.

  Potom masu spojíme z práškovým cukrom, presné množstvo neviem, davam podla potreby 300-400g. Cukor davam, kym to nemá konzistenciu plastelíny. Spočiatkus a to strašne lepí, ale postupne to zhustne.

  Prifarbíme potravinárskymi farbami podla potreby (ja kupujem práškové v TESCO, zn. Kovandovi - rozrobím v trošíčke alkoholu).

  Dasa použiť na figurky aj na poťah torty. Na figurky podmasťujeme cerou, na poťah valkáme na pr. cukre zmiešanom so škrobovou múčkou.

   

   

 • kalfinka
  20.04.2010, 20:04

  Sandra, díky. Tak preto sa to nedarilo. :ups:

  Ale svokre to išlo aj z gumových medvedíkov.Netuším, čo  s tým porobila, keď jej to šlo. Mne nie.

  Skúsim to s týmito cukríkami. Potrebujem to vyvalkať na obtiahnutie. A na čom to valkáš? Na igelitovom sáčku? Ja taký velký zase nemám. Nedalo by sa to na pracovnej doske? Ja mám takú gumovú.

  A super autíčko. Ja chcem dievkam spraviť princeznú,len tie šaty...:ups:

 • sandras
  20.04.2010, 20:10

  ja to valkám na umytej prac. doske normálne na linke, je najhladšia

  niekedy to treba rozvalkať viackrát, kym sa to podarí ... ja niekedy aj 2-3x kym to nemám podla predstáv. A musíš to poriadne podsýpať, lebo sa to potom prilepí o podložku.

  ja budem robiť princeznú v lete dcerke

  potom hod foto, ako sa ti podarila;-) :-P

 • kalfinka
  21.04.2010, 08:06

  Však aj ja až v lete. Koncom augusta. :roll:  Ale si to musím nacvičiť dovtedy. lebo minulý rok som chcela zamachrovať a vôbec sa mi to nepodarilo,tak som musela prejsť na "núdzový" režim a takto to dopadlo :lol: :lol: :lol:  sa to nepodarilo ani z krému nakoniec. Ma skoro porazilo. Ale aspoň bola chutná a zjedla sa na posedenie. :-P

 • anonym
  11.11.2010, 13:23

+ -
Príspevkov: 5