Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Prechod na zdravú stravu

Ja som sa cca pred 3 týždňami rozhodla prejsť na zdravšiu stravu. Moja strava bola asi takáto:

raňajky - pečivo s niečím (nátierka, syr), v práci - buchta, šalát (majonézový!!!), alebo pečivo s niečím, obed - niečo teplé, večera - čo sa našlo

Zjedla som strašne veľa pečiva a tie šaláty - no hrúza. Išlo mi hlavne o vylúčenie týchto 2 vecí. Pečivo som nahradila suchármi ale nejem ich často. Takže teraz mám:

raňajky - jogurt, v práci - ovocie, šaláty (zeleninové :green: ) občas suchár s maslom a zeleninou, obed - niečo teplé, večera - ? ako rozmýšlam väčšinou asi nič lebo mám dosť neskorý obed

Nie som nejaká tučná ale to brucho - mohla by som pózovať na foto pre 5. mesiac tehotenstva. A po zavedení lepšej stravy - no ešte horšie. Problém je, že ma nadúva a mávam bolesti žalúdka, žlčníka, páli ma záha. Doteraz som také problémy nemala. Chcem sa spýtať, či je to len prechodný problém  a ako bojovať s tým nadúvaním. Čítala som, že pomáha cmar ale to ja do seba nedostanem. A ešte aké zdravé jedlá si berávate do práce - s mojou fantáziou to vypadá dosť bledo tak sa bojím, že tie šalátiky mi začnú ísť krkom. A na záver - ako to riešite v zime? Neviem si predstaviť kupovať ovocie a zeleninu na kilá ako teraz.

Ďakujem za odpovede!

 • anonym autor
  18.06.2008, 15:32

  ahoj aj ja som mávala podobné problémy pri strave ktorú udávaš.
  mne robil problém ranný jogurt. ráno proste žiadny nemôžem...
  niektoré druhy mi problém nerobia ale nie ráno nalačno. jednoducho musím to pečivo hneď ako vstanem, myslím, že cereálnou kaiserkou s olivovým maslom a pláktom syra by si nič nepokazila...jogurt skôr na desiatu, lenže mne dobre nerobí hlavne jeden druh / aktívia/ z ktorého ma veľmi nadúva...viem že by to malo byť inak ale ja som nejaká opačná...
  obed je v poho keď je teplý, k tomu nejaká surová zeleninka...a tam tiež keď sa je zeleninový šalát bez pečiva alebo nejakého jedla mňa z toho hrozne nadúva...
  na olovrant, ktorý je tiež veľmi dôležitý odporúčam ovocie a večera by tiež nemala chýbať, no nie veľmi neskoro. ja sa riadim tým že večerá sa tak 2hodiny pred tým ako sa uložím do postieľky. na večeru práve ľúbim nejaký kefír alebo cmar s tími aktivita chlebíkmi. ja viem že to neni moc zdravé keď si do toho dám nejaký vanilkový cukor alebo granko s práškovým cukrom ale bez toho by som to do seba nedostala.
  u mňa to takto funguje, skús možno to pomôže aj tebe...viem čo to byť neustále nafúknutá...tak držím palce aby sa ti to upravilo. :tup: ;-)

 • anonym autor
  29.06.2008, 22:12

  Ja som tiež prešla na zdravú stravu, v robote som sa prestala stravovať, lebo tie porcie, ktoré nám dávali, boli obrovské a tie jedlá boli tiež hlavne pre tých, ktorí mali 50 kg. A nie 70 ako ja. Skúsila som všetko možné, darí sa mi striedavo. Hlavne sa snažím obmedziť sladkosti, a to hlavne aj kvôli zdravotným problémom, zo začiatku sa mi veľmi nedarilo, teraz je to už lepšie. Tiaž som sa pokúšala začať deň jogurtom s vločkami a cornami, ale hrozne mi to dvíhalo kyselinu, tak som s tým prestala. Tak teraz mám ráno dve kukurično - tekvicové buchtičky (robia ich v jednej malej pekárni, ale sú super), na nich trochu masielka a buď šípkový lekvár ( je to moja srdcovka ) alebo medík. K tomu horká káva s mliekom. Zistila som, že pokiaľ zjem toto na raňajky, tak už cez deň nemám chuť na nič sladké. No samozrejme tieto raňajky striedam aj s tmavým pečivom a rôznymi nátierkami. Potom si dám na desiatu buď nízkotučný jogurt alebo nejaké ovocie.  Obed si nosím z domu, tiež zeleninové šaláty ( + ryba alebo zapekaný karfiol alebo brokolica, alebo kuracinka, alebo sójové mäso ), niekedy nejaké cestoviny alebo zemiaky so syrom. Tiež neviem čo budem jesť v zime, lebo tú zeleninu asi nebudem kupovať v takých množstvách ako jej jem teraz. No a doma si dám večeru podľa chuti, ak nemám doobedu jogurt, tak na večer si dám acidko alebo jogurt s vločkami, cornami alebo len čisté. Podľa chuti. Keď som prešla na túto stravu, tak som schudla 2 - 3 kilá. Potom som mala obdobie, že som sa rozjedla a znova som to nabrala. Teraz mám dva kg dole, ale snažím sa to s jedlom nepreháňať. To s nadúvaním trápi aj mňa, ale neprišla som na to, s čím to súvisí, lebo niekey aj dva týždne problém nemám a niekedy ma to drží aj 5 dní v kuse. Ale mám sedavé zamestnanie, tak aj to určite robí v trávení šarapatu. No aj keď neschudnem, tak verím, že to robím pre seba a hlavne pre zdravie.

 • anonym autor
  04.07.2008, 09:06

  Ahojte,

  StanaG - ďakujem za tú radu s jogurtom. Aj ja som ráno jedávala Activiu s nádejou, že mi pomôže proti nadúvaniu. Ale keď si ty písala, že ti to nepomáhalo, skôr naopak, tak som vypustila aj ja tento jogurt a ani ráno si nedávam už žiaden jogurt. A vypadá to tak, že to pomohlo. S nadúvaním nemám momentálne také problémy :D .

  Už mám len problém keď blúdim v obchode medzi regálmi a neviem čo kúpiť aby tá strava nebola na jedno kopyto. MartinaS -zaujalo ma to sójové mäso. Ako si ho pripravuješ? Ja viem len plnenú papriku a segedín.

  Ináč nejako sa mi posunuli raňajky. Predtým som sa zobudila a hneď som bola hladná ako vlk. Teraz nejako neviem do seba nič dostať. Dám si len čaj a končím. Ani ovocie do seba nedostanem. Potom si zobnem niečo až v práci.

 • anonym autor
  04.07.2008, 09:11

  A ešte som zabudla - olivové maslo? Také som ešte nevidela :ups: . Ako to vypadá a kde sa dá kúpiť? Ja maslo ľúúúbim ale jem to "obyčajné" ,nie nátierkové rastlinné - to mi nechutí.

 • anonym autor
  04.07.2008, 23:36

  Sójové mäso robím tak, že kocky alebo plátky alebo rezance namočím na 1 hod. do osolenej a mierne ovegetovanej vody, keď nemám čas, tak len pár minút to v tej vode povarím. Na oleji si opražím cibuľku, potom pridám na kocky nakrájanú mrkvu, hrášok, kukuricu a podlejem to vodou. Pridám scedené sójové mäsko a spolu to uvarím. Ochutím vegetou bez glutamanu, sójovou omáčkou. Toto jedlo sa nevarí dlho, je to taká rýchlovka, lebo sója je rýchlo mäkká. K tomu robím ryžu. Máme to veľmi radi. A myslím, že je to fakt zdravé. Už som aj plnila sójové plátky, vopred namočené alebo predvarené som v strede rozkrájala a naplnila hubami podusenými s cibuľkou a tvrdým syrom. Potom som to ešte podusila. Len to trebalo spojiť špáratkami, aby sa to nerozsypalo. Moja mama to dokonca vyprážala v cestíčku, také niečo ako plnené rezne. Dobrú chuť.

 • anonym autor
  05.07.2008, 13:51

  no aj ja som veľa musela bojovať aby som prešla z klasického masielka na niečo iné. nič mi nechutilo jedine nátierkové maslo ale aj to som rýchlo zunovala, tak teraz som si zvykla na to olivové.
  je to klasické rastlinné, len miesto slnečnicového a repkového oleja je tam olivový. Dostať to v tescu je to vlastne tesco výrobok je to 400g balenie a stojí myslím nejakých 30 sk. s paradajkou a paprikou sa to dá alebo šalátikom...

 • gabona1
  19.04.2017, 18:06

  Ahoj, ja som prešla tiež z nezdravej na zdravú stravu. Najskôr som však schudla s cambride, potom som si konečne začala dávať pozor , čo zjem, lebo už nechcem byť tučná. Snažím sa veľa zeleniny, lahké syry, nizkotučné jedlá proste...obed mäsko a zeleninka. Samozrejme občas aj zhreším, hlavne cez víkend. Ako som schudla, tak mi aj trochu tvár ovisla, a začali padať vlasy. Treba posilniť vitamínmi a dobrým krémom. Ja som si kupila nejaké tabletky v lekárni a používam krém Nuance z lekárne, dosť mi to pomohlo...

 • takuinaki65
  07.05.2019, 07:25

  ⁣⁣Tabletky na chudnutie - ⁣http://acaiberry900.lv
  Pomohlo mi to.

+ -
Príspevkov: 8