Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Kolko stoji porod?

Ahojte,

chcela by som sa spytat taku praktickejsiu otazku, a sice: Kolko stoji porod? Nemyslim nic nadstandartne.. ale klasika, ked porodnik je zamestnancom porodnice (nie sukromnik), absoovujem u nho celu poradnu az do porodu.. aky je potom postup? Je automaticke ze ma odrodi? Plati sa nieco nemocnici? za izbu? za sluzby? plati sa priamo lekarovi? Nemyslim teraz "povdacne" ale "oficialnu" platbu... Velmi pekne dakujem za reakcie...

 • anonym
  17.04.2012, 11:58

  Ak chodíš k jednému lekárovi do poradne neznamená to, že je povinný ťa odrodiť. Ale ak trváš na tom aby ťa odrodil práve on, tak si ho môžeš zazmluvniť a to stojí okolo 200€ - 300€. Potom sa platí aj za epidurálku, ak ju chceš... Ak chceš využiť nadštandardnú izbu tak za tú si tiež musíš priplatiť, ale tu sú už ceny rôzne, pohybuje sa to od cca 10€ - 30€. Ďalej sa platí aj za prítomnosť partnera pri pôrode je to asi cca 20€. Môžeš si to aj vygoogliť konkrétnu nemocnicu ktorú si si vybrala, určite tam budú mať aj cenník...

 • anonym
  17.04.2012, 12:05

  ... ale ak nic z toho nevyuzijes, rodis zadarmo, aj "ubytovana" si zadarmo.

 • sandras
  17.04.2012, 16:15

  ja som porodníka vybevaného nemala ... takže za to som neplatila nič. Pri prvom dieťati som bola na klasickej izbe, neplatila som vôbec nič. Boli sme tam povodne tri, potom som bola asi den a pol sama, a potom sme boli dve na izbe. Pri druhom som šla na nadštandardnu izbuk, ktorá vtedy stála 200 korún za noc, platila som teda nejakých 800 korún (teraz by to bolo necelých 30€)

  ale tie sumy za nadštandardky su v roznych nemocniciach rôzne ... pozri si na stránke vašej nemocnice. Ja len viem taxy v ZA - tam bolo 33 alebo 66€ (podla toho, či chceš apartmán kde može byť aj manžel, alebo len bežnú lepšiu izbu), v Martine kedysi bolo 100€, ale maximálne sa platilo 400€.

 • Nnati
  17.04.2012, 16:53

  Presne tak, za porod a s nim suvisiaci pobyt v nemocnici neplatis nic, ide to zo zdravotneho poistenia a pri porode s Tebou (resp. s Tebou a babetkom) bude lekar a dalsi personal, ktory bude mat prave sluzbu.

  Priplacas si vlastne len za nadstandard, cize za sluzby, ktore nie su nevyhnutne - za to, ze budes rodit s konkretnym lekarom podla vlastneho vyberu, za epiduralnu analgeziu, za otca (resp. doprovod) pri porode, za ubytovanie v nadstandardnej izbe, popripade niektore porodnice poskytuju take sluzby ako ze dievcatku daju nausnicky, urobia Ti odtlacok nozicky na pamiatku... - ceny sa lisia a treba si ich zistit v konkretnej porodnici.

 • Nnati
  17.04.2012, 16:54  Sandra, a kde je Elmo? :D Moji drobci sa z neho vzdy tak tesili... :D

 • Nnati
  17.04.2012, 16:54  Sandra, a kde je Elmo? :D Moji drobci sa z neho vzdy tak tesili... :D

+ -
Príspevkov: 6