Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Epiduralka v Bojniciach

ahojte maminy, aké máte skúsenosti s podaním epidurálky v pôrodnici v Bojniciach? počula som, že ju tam dávajú veľmi neradi, kamarátka tam rodila minulý týždeň a že jej ju nechceli dať, vraj oni celkovo sa ju boja dávať, aby sa nevyskytli komplikácie, prípadne nezastavila pôrodná činnosť... tak ju nechali sa trápiť x hodín a potom jej ju síce už dali, ale skoro to ani nestihli (pohovor s anesteziologičkou predtým absolvovala a mala epi aj normálne vopred zaplatenú)... uvažujem totižto o tejto pôrodnici, no ak je toto pravda, tak tam určite nepôjdem, lebo ak mi majú dať epi na poslednú polhodinu, tak to už je naozaj zbytočné.
v nemocnici, kde som rodila prvýkrát, ju dávajú, keď je žena otvorená minimálne na 4 cm, kedy je už pôrodná činnosť riadne rozbehnutá a je takmer nulová šanca, že sa pôrod zastaví a maximálne na 8 cm z dôvodu, aby cítila záverečné tlaky a vedela spolupracovať.
lenže v tejto nemocnici sú zase iné veci, ktoré sa mi nepáčili, tak som uvažovala nad Bojnicami. veľmi by mi pomohli Vaše info, pripíšte prosím aj kedy ste tam rodili.

  • anonym
    06.02.2012, 21:12

    ahoj,neviem síce odkial si presne ale nerozmyšlala si nemocnicu v žiari na hronom?ja sice osobnu skusenosť nemam ale za posledne 2mesiace tam rodili dve moje zname a nevedeli si vynachvaliť.epi jej davkovali nejako postupne,nevien ti to presne popísať ale vraj cely porod bol bezproblemový,aj lekari a sestričky su vraj užasní,za epi platila okolo 130€ alebo tak dako.za zvaženie to stojí,možeš sa tam ísť aj info.pred porodom.Na bojnice som poslednu dobu nepučula nič dobre hlavne prístup personalu k buducim maminam.tak snad som ti aspon trochu pomohla.nech sa rozhodneš akokolvek prajem všetko len to naj....tebe a babatku

  • anonym
    06.02.2012, 22:58

    ja som tam rodila v novembri 2011, bez epi, lebo porod isiel velmi rychlo, ale ked som sa na podanie epi pytala, tak odppovedali dost vyhybavo - vraj to su zbytocne vyhodene peniaze a pod. Inak som bola s porodnicou velmi spokojna, ale ked nechces rodit bez epi, tak chod naozaj radsej do ziaru.

+ -
Príspevkov: 2