Diskusie

Vytvoriť diskusiu

padanie vlasov

Ahoj. Čo si myslíte, dá sa predísť padaniu vlasov po pôrode? Beriem železo, pretože som stratila veľa krvi pri pôrode a vitamíny femibion energetic mum a aj dojčím. Bojím sa toho, pretože aj tak mám jemné a nie veľmi husté vlasy... :-(

 • anonym
  03.02.2012, 11:34

  Ahoj,no mne vlasy padali,tiez nemam nejaku hrivu. Ale je to asi individualne,niektorym kamaratkam vlasy nepadali,ale tych bolo menej.
  Problem so zelezom sa mala aj ja, kvoli velkej anemii po porode a doteraz som brala zelezo, teraz v januari bol rok od porodu. Taktiez femibion kvoli dostatku vitaminov a mineralov pocas kojenia. Mne vlasy zacali padat asi 5 mesiacov po porode a bola som z toho velmi nestastna,lebo som mala pocit ze uz mi vypadnu vsetky vlasy, total chumace pri umyvani vlasov. Ale ze vraj je to hormonalne,neboj vlasy ti vsetky nevypadaju,pretoze pocas tehotenstva vlasy takmer nepadaju a ked ti po porode zacnu vypadat, mas naozaj pocit ze ti vypadnu vsetky. Takze sa tomu asi velmi predist neda, to ovplyvnuju hormony,uzivaj vsetky tie vitaminy, mne sa to ustalilo asi za 2 az 3 mesiace, a teraz je to v pohode, nemam menej vlasov,len mi divne zacali rast, tak som sa musela dat viac podstrihnut, aby som nemala take ometlo na hlave:-)

 • anonym
  03.02.2012, 11:40

  Vlasy padajú a padajú a je to na zbláznenie, ale nezblázni sa :)
  Je to normálne a po niekoľkých mesiacoch to prestane. Zažila som to dvakrát. Prvýkrát som, našťastie, vedela, že sa to bude diať, ale netušila som, že až tak! V druhom prípade som už bola poučenejšia a pokojnejšia.
  Takže len pokoj.

 • bonita autor
  03.02.2012, 12:11

  Ach, joj!! Teda žiadna sláva, baby! :idoh: Ja sa už teraz hanbím ísť ku kaderníčke, že čo si pomyslí, keď má spraviť účes z troch vlasov. :rofl: Tak ale keď to prežili iné, hádam prežijem aj ja... :D Ale asi je lepšie vtedy skrátiť vlasy, nie? Pretože dlhé, slabé vlasy dokážu vyzerať tak úboho.

 • anonym
  03.02.2012, 13:28

  Ja budem asi výnimka, ale ja som mala počas tehotenstva a kojenia najlepšiu "hrivu". vážne baby super vlasy. Keď som dokojila, u oboch to bolo asi v novembri (rozdiel dva roky), vtedy mi začali padať, ale ja mám dosť husté vlasy, ale začali sa mi tie kúty robiť. Bola som z toho nešťastná, ale na jar a v lete mi to dorástlo (pri prvom), vyzeralo to síce smiešne, lebo rástlo mi to ako bábätku. :excited: A druhý krát mi to rastie teraz cez zimu, ale asi preto, že moja babka nám na vianoce kúpila taký "drahší liek" (v lekárni ju oblbli asi), je to nejaké kravské kolostrum, hrozne nechutné, ale bolo to drahé, tak to aspoň ja beriem, keď deti nie a dorastajú mi vlásky. :)

+ -
Príspevkov: 4