Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Pôrod a po pôrode

Kika222, 02.08.2011 19:28

Zapcha

ahojte maminky a tehulky chcem sa opytať mam problemy so zapchou ide ma roztrhnuť.co je učinne od zapchy?dakujem :thumbsup:

 • anonym
  02.08.2011, 20:10

  Pozri si príspevky v diskusii zdravie dospelých, pred mesiacom sme tam prispievajú, dobre rady tam najdes.

 • anonym
  02.08.2011, 21:45

  Ahoj,kúp si v lekárni vlákninu,je na volný predaj,dostat rozne druhy.ja som mala v tehu to isté,poradili mi práve tu vlákninu -je to prások kt sa rozpústa vo vode,bez chuti a bez farby.do jedného dna más vyriesený problém.a potom este slivkové stavy (skús v DM tie pre bábetká) a vela ovocia. ale tá vláknina je fakt super.,mne najviac pomáha dodnes.

 • anonym
  03.08.2011, 09:20

  Ahoj majka 221, kúp si vlákninu Psyllium daj si ju aspoň cca 1/2 hod. pred jedlom. Vzhľadom na to, že vláknina absorbuje vodu, stolica zvýši svoj objem. Preto musíš pri požití vlákniny dôsledne dodržiavať pitný režim a dôkladne ju zapiť. Psyllium pomáha odstraňovať stolicu z čriev. Tehotné ju môžu nakoľko ide o 98% prírodnú vlákninu, vyrobenú zo skorocelu indického, a je bez akýchkoľvek umelín, konzervantov a pod. Mne výdatne pomáhala v prvých troch mesiacoch tehotenstva...no a potom som ju už konečne nepotrebovala. :-) Je to skvelá vec, ktorú kúpiš v každej lekárni. Ešte Ťa pripravím na to, že tá vláknina je bez chuti a vône. Môžeš si ju zamiešať do jogurtu, džúsu, alebo ju vypiť len tak v čistej vode( tu by som Ti odporučila dať málo vody, cca 1dc, zamiešať ihneď vypiť aby sa nestihla vytvoriť hustá masa, ktorá ide len veľmi ťažko dole krkom :-) a potom to všetko zapiť dostatočným množstvom tekutín). Držím prsty a prajem všetko dobré, lydušik.

 • Gajka
  10.08.2011, 21:10

  Kedže mám podobný problém a vlákniny mám dosť aj v normálnej strave (zelenina, ovocie...) a pitný režim poctivo dodržiavam, neviem, či by mi pomohla v prášku, ale ked už som naozaj zúfala, dávam si glycerínové čípky (časpíky). Učinkuju takmer ihned a citim sa v pohode.

+ -
Príspevkov: 4