Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Paralenove čipky

Maminky mam pre vas dobry typ.Ked dojčite alebo z ineho dôvodu nemožte uživať analdetika vo forme tabliet,skúste paralenové čípky sú učinnejšie od bolesti a nedráždia žalúdok.Mam to osvedčené.Poradila mi to jedna mamička na stranke.

 • anonym
  09.08.2011, 09:20

  a ved pri kojeni sa moze uzivat Paralen vseobecne, nie? myslim, ze je to jedno, ci si da zena cipok alebo tabletku, kedze vsetko sa vstrebava aj tak v creve... do mlieka sa to dostane tak ci tak, ci nie?

 • anonym
  20.09.2011, 21:03

  mylim ze v tom rozdiel je, pretoze mne v porodnici po porode dali proti teplote cipok a nie tabletku a to iste mi odporucila aj lekarnicka ked som mala anginu a povedala som ze kojim.

 • anonym
  29.09.2011, 18:42

  Paralen tablety aj Paralen čípky obsahujú tú istú účinnú látku, paracetamol. Oboje sa môžu užívať počas dojčenia (aj počas tehotenstva, s výnimkou prvého trimestra). Výhodou použitia čípku je o niečo silnejší účinok, ale hlavne rýchlejší nástup účinku - kým tableta zaberá až o 20-30 min po užití, čípok zaúčinkuje už o 2-3 minúty.

  Pozor si treba dávať na to, aby človek neprekročil maximálne dávky paracetamolu, keď kombinuje tablety s čípkami, prípadne keď užíva Paralen súčasne s inými liekmi, ktoré tiež obsahujú paracetamol - napr. rôzne Panadoly, Coldrexy, Theraflu, Ataralgin, Valetol...

+ -
Príspevkov: 3