Diskusie

Vytvoriť diskusiu

príspevok pri dvoch deťoch

ahojte babenky...

som na materskej s dvomi deťmi do troch rokov...chcem sa spýtať neviete niektorá, či sa dá vybaviť nejaký príplatok? Poberám totiž iba jeden rodičovský príspevok a kamarátka mi hovorila, že ak sú 2 deti do troch rokov tak existuje ešte nejaký doplatok ale samozrejme sa musí o to požiadať...ďakujem za info....pekný deň

 • JanaAlexka
  25.03.2010, 12:01

  ...no najlepsie je zajst....ale odporucam preluskat net,lebo ani oni nevedia vsetko,,,,,,moja skusenost, :green: ,,,ziadala som nieco co nik predomnou ,trvala som na tom a cuduj sa svete dalo sa to aj ked tvrdili ze sa to neda atd..... :green:

  ...a ziadostou nic nepokazis.... ;-)

 • monkadovka
  25.03.2010, 13:26

  ahojte kočky...
  Janka, ja sa v tychto veciach vôbec nevyznám, takže ti asi tažko poradím....
  Ja mám zas taký problém, že ked chcem druhé dieťa, či budem mať nárok na tu vyššiu materskú? Totiž, dcérka ma teraz dva roky a plánujeme ešte jedno a tak neviem, že či dostanem tu vyššiu materskú ked sa všade pýtam, tak mi povedia, že musím mať dva roky odpracované, tak neviem, či sa do toho obdobia zaratáva aj MD. Príp. ked otehotniem, až ked dcérka bude mať štyri roky a ja nebudem nikde pracovať dovtedy tak si budem musieť asi platiť dobrovolne to nemocenské však? Vobec sa v tom nevyznám, poradíte niekto????

 • anonym
  14.09.2010, 14:11

  monkadovka, najlepsie je obratit sa na socialnu poistovnu, myslim, ze na www.socpoist.sk maju aj poradnu. Ja napr. mam teraz dvojrocneho syna a 5,5-mesacnu dcerku, maly mal 20 mesiacov, ked sa mala narodila, a ja mam narok na materske pri malej, aj ho dostavam. Samozrejme, rodicovsky na syna uz nie. Predtym, ako som ostala tehotna s malym, tak som pracovala a prac. pomer mi trva - cize po skonceni rodicovskej pojdem naspat pracovat na to miesto, ako predtym. Matersku mi vyratali z predpokladaneho prijmu, ktory im dal moj zamestnavatel....

 • sandras
  14.09.2010, 17:31

  monkadovka, ak si pri prvom dieťati mala nárok na materské (bola si zamestnaná a mala si zaplatené odvody do SP minimálne 270 dní pred porodom), tak aj pri druhom dieťati budeš mať nárok pol roka na materské (počíta sa z predpokladaného príjmu) a potom aj na vyšši RP, ak by si prechádzala priamo z materskej na materskú.

  Ak si nepracovala a dieťatko ešte len plánujete, zváž možnosť poistiť sa nemocensky dobrovolne (vybavíš to na Soc. poist.).

 • sandras
  14.09.2010, 17:33

  lolonka a nemá to nejakú sociálnu podporu ak su sociálne slabšia rodina? Spýtaj sa na UPSVaR na odbore sociálnych vecí, či to nejaký príspevok nepatrí, ale zohladnuje sa tam určite aj príjem manžela (partnera).

+ -
Príspevkov: 5