Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Detské jasle - 9 mesačný syn

Ahojte maminy, chcem sa vás opýtať na skúsenosti s detskými jasľami. Hoci môj malý bude mať len 9 mesiacov, budem ho tam z pracovných dôvodov umiestniť :cry: Hoci sa mi to zdá byť zavčasu, nedá sa s tým bohužiaľ nič robiť. Najviac sa obávam, či nebude často chorý a či sa ako rodičia malému neodcudzíme.

 • anonym autor
  08.09.2008, 19:02

  Ahoj! Ja dávam Elišku od 16 mesiacov k opatrovateľke- bývalá učiteľka MŠ a opatruje doma tak 6 detičiek. Vôbec nemala problém zvyknúť si tam, hneď si našla malé kamošky a skoro vôbec mi ráno neplakávala. Tak sa aj mne ľahšie odchádzalo do práce, keď som videla, že tam je spokojná. Dokonca mi robila doma problém s jedením- nechcela varené a tam sa naučila. Kolektív má na deti veľmi dobrý vplyv. No len teraz tá druhá vec- chorobnosť. Síce tam má tá pani len 6 detí- a to nie vždy, tak Eliška býva dosť často chorá. Síce ona bývala aj predtým, takže ani neviem, či to súvisí. Ale určite sme sa neodcudzili, to sa neboj. Každopádne ja mám s tým dobrú skúsenosť aj za cenu tých chorôb. pa pa

 • anonym autor
  09.09.2008, 06:56

  Ahoj. Moja dcerka zacala chodit do jasli v 20 mesiacoch a vsetko bolo ok. Syna som dala najskor k opatrovatelke u ktorej bol len jeden. Ja som nechcela, aby mala viacej deti, pretoze som potrebovala, aby s nim bola aj ked bude chory. A od vcera sme zacali chodit do jasli. Ma 2 roky a dva mesiace a nechcel tam byt sam. Zalezi vsak hlavne od toho, aku ma povahu. Dcera nikdy nemala problem ostat niekde na prazdninkach alebo na par hodin. Matko place len ked idem do roboty alebo do obchodu. Ja si vsak myslim, ze ak potrebujete ist do prace, tak cim skor ho naucte na kolektiv, pretoze cim viac budete cakat, tak to bude pre neho horsie. Myslim tym zvyknut si na kolektiv.
  PS: Vika nebola v jaslickach chora cely jeden rok. Po roku dostala kiahne, tak sa nam choroby lepili jedna na druhu. Ale mesiac bola doma  a potom uz zasa nebyvala chora. Je pravda, ze nastupovala do jasli v juni, co je podla mna idealny mesiac.

+ -
Príspevkov: 2