Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Domácnosť

anonym, 08.06.2015 17:11

Kuchyňa

Ahojte, kúpili sme si s priateľom byt a radi by sme si ho prerobili....pri kuchyni sme narazili na menší problém... či si máme dať vstávané spotrebiče, alebo si kúpiť napríklad obyčajný sporák....aké máte skúsenosti so vstavanými spotrebičmi??

 • Dioniza
  06.07.2017, 17:56

  este mi napadla taka vec, ze ci nema indukcia nejake zlozite ovladanie, ci sa do toho budem vediet nejako vobec dostat. Akoze nie som akoze uplne lava, co sa tyka technologii a tak, ale v beznom zivote mam rada jednoduche veci :)

 • evulina
  06.07.2017, 20:01

  Takisto uz dlho tuzim po zmene sporaka, chcela by som teda v prvom rade hlavne novu kuchynsku linku. Kamaratka si pred nedavnom kupila indukcnu dosku a vravi, ze je to celkom fajn. Je potrebne nejak upravovat aj privody elektriky?

 • endrula
  07.07.2017, 20:15

  my zhaname taku maslovu farbu spotrebicov a moc sa nam nedari. chceli by sme vymenit celu kuchynu od linky cez spotrebice a kamoska ma tiez nalomila na indukcku. velmi si ju chvali a to, ze by som musela vymenit aj hrnce, beriem ako zena za pozitivum:)

 • svetlanka
  09.07.2017, 07:46

  Dioniza nemá nejaké náročné. Keby mala tak moja mamka by do toho nešla, predsa len už má svoj vek a keď ona sa to dokázala naučiť aj na indukcii variť a aj ju bez problémov ovládať, tak myslím, že nemáš mať prečo strach. Len sa treba pripraviť nato, že bude potrebná pri indukcii aj investícia do hrncov, panvíc a pod. Endrula berieš to ako pozitívum je to fajn, len kto nemá peniaze na rozhadzovanie, tak to už také celkom fajn nie je. 

 • andrejka
  10.07.2017, 11:43

  to nebolo od teba pekné, to ak keby bola laik na tieto veci :-D Aj keď asi viem, čo tým myslíš, lebo moja mamina tiež niektoré veci dáva úplne s prehľadom a s niektorými má problém. My keď sme riešili kuchyňu, tak hneď som povedala, že dieme do indukcie, aj keď musela som si nové riady kupovať, stálo to nie málo peňazí, ale tú investíciu do toho neľutujem, idukcia mi šetrí veľa času ;)

 • Dioniza
  11.07.2017, 12:29

  to s tym privodom elektriny by aj mna zaujimalo, ono je mensi odber elektriny asi ako napriklad oproti sklokeramickej varnej dosky nie? Ci to nie je celkom take iste a od niecoho to zalezi alebo ako to cele je? V tychto veciach nejako neviem chodit :)

 • hruzincatko
  11.07.2017, 12:55

  Mne sa vidí, že kamárátka tiež riešila hlavne problém s elektrikou, no nie som si isá. Ale tak myslí, že ak by to tak bolo, nemusel by to byť až taký problém, predsa keď niečo rekonštruujem, tak poriadne a všetko, či?

 • svetlanka
  12.07.2017, 17:36

  Nemyslela som to zle. Len som chcela poukázať na to, že sa to dá naučiť. Moja mamina nikdy nebola na nejaké nové veci a duplom ak sa mala niečo nové učiť. A indukciu zvládla s prehľadom. Čo sa týka tej elektriny, tak napríklad naši majú urobený samostatný prívod, aby sa nestalo, že by vyhodilo poistky alebo niečo také. Netreba sa nejako nad týmto pozastavovať, toto sa dá riešiť. Čo je podĺa mňa najdôležitejšie vybrať si dobrú a kvalitnú varnú dosku. ;)

 • andrejka
  13.07.2017, 14:55

  my sme žiadny problém s elektrikou nemali, úplne bez problémov to vyriešili majstri, sme im povedali, že chceme ísť do indukcie a všetky veci okolo toho a oni už všetko pripravili ako malo byť. Je to tak, že tá sklokeramická, respektíve s ňou spáliš viac a dlhšie trvá príklad zohriatie vody. Ale, tak je to každého rozhodnutie, ja som si povedala, že indukciu, vybrala som si v Planeo Elektro aj presne varnú dosku, ktorú chcem a mala som vybavené, aj keď muselo to prejsť schválením aj môjho chlapa :-D

 • emusa
  14.07.2017, 07:09

  Akú indukčnú dosku si si vybrala a najmä za akú cenu? Ja akože nie, že by som bola nejako skúpa alebo tak, ale podľa mňa je aj cenu dobré si zvážiť, aby človek nepreplatil zbytočne niečo čo nemusí a potom do budúcna aby to nejako neľutoval. 

 • andrejka
  19.07.2017, 06:49

  konkrétne túto http://www.planeoelektro.sk/akcne-produkty/detail?code=43002881, teraz je aj v akčnej ponuke, čiže teraz vychádza okolo tých 370 ervíčiek, čo je fajn cena. Aspoň teda z môjho pohľadu. Len otázne je, čo všetko ty potrebuješ, čo sa týka parametrov, vlastností a tieto veci, mne sa páčila, aj cena sa mi pozdávala, dokonca aj to, čo tá varná doska vie, len ešte to muselo prejsť cez môjho chlapa a cez toho teda bárčo neprejde a táto prešla :-D 

 • emusa
  21.07.2017, 06:58

  To je fajn cena, to s tebou súhlasím, lebo v niektorých tých elektrách sú také ceny, že jeden by sa z toho zbláznil, ale tu celkovo ako pozerám ponuku, tak to vyzerá celkom v pohode. Aj čo sa týka ponuky, ale taktiež cien. Samozrejme to sú už veci, ktoré si musíme zvážiť každá sama, že čo potrebujeme, či aj nejaký detský zámok a tieto veci alebo nie. 

 • endrula
  23.07.2017, 13:03

  tá ponuka je celkom zaujímavá, no neviem, či sa nepôjdeme presjť a poobzerať sa trocha po obchode. pre mna je dôležité si môcť pozrieť produkt tak povediac naživo a nie len cez internet alebo katalóg

 • Dioniza
  24.07.2017, 08:26

  andrejka tak v podstate som dobre napisala to co som napisala. Ze je tam rozdiel medzi indukciou a sklokeramickou. Pozeram tu dosku, co si ty posielala a vyzera celkom dobre, len neviem, ze keby idem niekam na predajnu Planea, ci ju vsade budu mat alebo ci len na nejakych predajniach. Toto ma celkom trapi, aby som nesla nadarmo niekam rozumies mi, nie?

 • lenocnoc
  24.07.2017, 12:04

  Jasné, že je. Medzi každým jedným typom je rozdiel. Ale často je viditeľný pre nás, až keď si daný typ vyskúšame. Vyskúšaj sa na ich info informovať, že kde by si ju vedela zohnať na akej predajni, nech máš istotu, keď sa obávaš, že by si sa niekam mohla prehnať alebo niečo podobné, myslím, že tak nemáš čo stratiť ;)

+ -
Príspevkov: 1005