Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Partnerský vzťah

anonym, 06.04.2008 18:33

Odcudzenie

Ahojte! Po prezretí všakovakých príspevkov som usúdila, že sa tu stretáva celkom fajn partia a chcela by som nadhodiť problém, ktorý prežívam s manželom ja.

Naša dcérka Alexandra má 2 roky a 3 mesiace. Od je narodenia sme s manželom preskákali všeličo - moje ľadvinové koliky, Saškinu operáciu pruhu, obaja sme si dokončovali školy - externe a manžel popri tom pracuje. Obe babky máme ďaleko, tak sme na to všetko boli väčšinou sami. Všetko medzi nami klape, jediné, čo môžem manželovi vyčítať je to, že si rád vypije. Odjakživa mal k tomu sklony, no potom sa stav na dlhú dobu upravil na sem tam pivko s kamarátmi a štaperlíkovanie pri oslavách a väčších návštevách. Ja som však striktne proti tomu a mám problém tolerovať aj to, čo sa jemu zdá, že sa veľmi obmedzuje. Nie je agresívny, keď má vypité, je však zádrapčivejší a dokonca aj naše vnímavé dieťa si zmenu nálady na ňom všimne. Niektorí mi tvrdia, že mu nemám nič zakazovať, tí, čo vedia akí je sa čudujú, že mu to dovolím ...

Posledný mesiac po jednej liečebnej (liečiteľskej) kúre bol mesiac bez kvapky alkoholu, aj napriek tomu, že zrovna bol čas, kedy sme mali viacero osláv. Zvykla som si na to a zistila, že to dokáže, no len čo uplynul ten čas, čo mal abstinovať, vrátil sa k tomu. A tuším chce rýchlo dobehnúť, čo zameškal. Vždy, keď niečo namietam, alebo sa ho pokúšam aspoň krotiť, stavia sa proti mne a vyhadzuje mi na oči, že mu nič nedoprajem a všetko zakazujem. Problém je, že sa nemáme ani kedy vyhádať - občas to treba - lebo dcérka je stále s nami a nemáme ju kam "odložiť".  A začíname sa jeden druhemu odcudzovať.

Ak niektorá máte podobnú skúsenosť, či poznáte riešenie, poraďťe prosím.

 • anonym autor
  06.04.2008, 22:19

  Kiruska neviem či Ti poradím, alkoholizmus je choroba a ako vieme každú chorobu treba liečiť. Ak sa chorobu nepodarí vyliečiť na prvý krát, tak to treba skúšať kým sa z toho človek nevylieči. :tup: 
  Moja krstná mama mala manžela alkoholika, čím dlhšie to tolerovala, tým viac to zachádzalo do extrémov. Jej dve dcéry to všetko prežívali s ňou a poviem Ti boli z toho psychicky aj oni hotové. :-S  Tvoje dieťa je ešte malinké, nevie čo sa deje ale aj ona vyrastie ........
  Vo svojom okolí mám známeho, ktorý bol alkoholik skoro 20 rokov, aj o robotu prišiel vďaka tomu, chcel vyskočiť z balkóna......atd ten alkohol ho úplne premohol. Sám odišiel na liečenie a dnes je z neho ako nový človek, nepije ani kvapku. ;-)  Podla mňa je to individuálne u každého, človek len musí chcieť sa vyliečiť. :-)  Držím palce. :-) :-)

 • anonym autor
  07.04.2008, 16:11

  Kiruska - viem, čo asi prežívaš, lebo ja som v podobnej sitácii. Cez víkend sme mali výmenu názorov na tému alkohol. Manžel má náročnú prácu, viem, že potrebuje večer vypnúť, preto nemám nič proti tomu, že si večer doma dá zopár pív, nechodí do krčmy čo je OK. No čo ma vie vytočiť / to bolo aj predmetom hádky/ , že si sám začína lievať tvrdý alkohol. Snažila som sa mu vysvetliť, že mi to vadí. On mi to odargumentoval, že predsa nechodí po štyroch, že prečo z neho robím, hneď alkoholika, že predsa , keď si naleje niečo tvrdé o to menej si dá pív a pod.  Nešiel pochopiť, ako mi to môže vadiť, že je predsa jedno či si dá pivo , alebo či si naleje.No mne to rovnaké nepripadá a už len to že si sám otvorí fľašu mi príde divné. Uzavrel to tým, že som chorá, keď  to nechápem. Tak neviem, či som naozaj chorá ja.

 • anonym autor
  07.04.2008, 17:56

  :*-(  Hanah chorá určite nie si. ja by som to vnímala podobne ako ty. :-) Určite to nie je správne ak si nalieva tvrdý alkohol  a ak je to uňho pravidelné tak už vôbec nie.Skús si s ním v kľude sadnúť a porozprávať sa a nájsť tú príčinu prečo siaha a cíti potrebu dať si alkohol. :-)  Ja vám držím palce aby sa u vás ten problém vyriešil. :-D

 • anonym autor
  07.04.2008, 17:58

  Teraz pozerám :-o  toho smajlíka vpredu som tam nechcela dať, asi som tam ťukla omylom.Sorry.

 • juinkaa
  07.04.2008, 20:34

  Ahojte,
  podľa mňa Tvoj manžel je úplne nezodpovedný. On sa potrebuje odreagovať a čo Ty ? Ty máš tiež vo vašom vzťahu právo na odreagovanie ?
  Ved určite Tvoja dcéra je viac s Tebou ako s ním a prečo by si nemala mať právo na názor, aby s tým prestal. Veď  žena - matka robí všetko pre svoje dieťa, rodinu a on by mohol k spoločnému šťastiu prispieť tým, že by sa opäť pokúsil z toho dostať a jednoducho urobiť takú zmenu hlavne pre svoje dieťa, pre Teba a určite aj pre samého seba.
  Držím Ti palce, aby sa z toho skoro dostal a dcera si ho nemusela takého nikdy pamätať.

 • anonym autor
  09.04.2008, 17:46

  podla mna musia si sami uvedomit ze ten alkohol ich premaha a musia pit ....ze su chory...moj svagor pil skoro 20 rokov a raz prisla sestra domov a on klacal pred nou a prosil ju nech mu pomoze ...ze sa chce liecit .....dneska je tomu uz 4mesiace co je bez alkoholu drzim mu place nech sa mu dari

  nerobil ziadne sceny ale sam si uvedomil ze musel pit...podla toho ako pisete cim viac im dohovarate tym viac budu robit napriek..covek si musi uvedomit ze robi zle a obratit sa....porozpravat sa ak su triezvy a ak ani to nepomoze tak nepreskolite ich..to je moj nazor....

  najviac co je natom zle ze si neuvedomuju ze ublizuju najblizsim a s alkoholom su spojene aj problemy ci v manzelstve s detmi peniaze....

 • anonym autor
  10.04.2008, 09:06

  Dámy, posledný víkend, práve ked som písala príspevok o odcudzení, sa mi manžel tak dopil (našťastie som nebola doma) že mu bolo druhy a tretí deň tak zle, že sa rozhodol prestať s pitím. Už som to u neho počula ako silácke reči kedysi, no teraz to zjavne myslí vážne a povedal o tom už aj najlepšiemu kamošovi, s ktorým chodil na pivko. Ďakujem vám za vaše príspevky a rady, utvrdila som sa, že mnohé veci vníma rovnako ako ja aj niekto iný - to nalievanie si tvrdého sme mali aj doma. Dúfam že nám svitá na lepšie časy, držte palce. Prajem všetko dobré.  :-D :-D :-D

 • juinkaa
  18.04.2008, 21:23

  Ahoj Kiruska,
  ako pokračuje nová doba ? Zlepšilo sa niečo ?

 • anonym autor
  21.04.2008, 16:31

  Zatial vsetko OK, je ako vymenený, dúfam, že mu to vydrží! :D  Človek má zase pokoj, nemusí rozmýšľať, či zase nebude hádka, alebo nejaký prešľap. Prajem všetkým takého manžela, aký je ten môj teraz. Dakujem Vám.

 • anonym autor
  21.04.2008, 22:37

  Držím palce aby to naďalej takto ostalo. :-D :-D

 • anonym autor
  23.04.2008, 13:04

  aoj angie,hanah ma pravdu,tvoj manzel ma pradepodobne neaky sukromny problem,ked to riesi alkoholom a vobec tvrdym,musis zaistit co sa deje a ak sa k tomu dostanes,pomoz mu a bude dobre,uvidis,drzim palce.

 • anonym autor
  28.04.2008, 16:19

  Ahoj Kiruška, tak čo je nové, zlepšilo sa to ?

 • anonym autor
  14.05.2008, 13:23

  Teraz budem vyzerať fakt ako ježibaba B-)  Ale vidím to vo svojom okolí, napríklad aj u susedov :*-(  Nemá význam sa dohadovať najmä, ak má vypité. Jednoduché ultimátum:máš problém s alkoholom, tak buď ho rieš, alebo koniec vzťahu. Rieš: jediné riešenie je úplná abstinencia, pretože alkoholik nevie piť s mierou, aj keď sa to chvíľu môže zdať :angel: . Teda buď vôbec nebudeš piť, ak to nezvádneš sám, choď na riadnu protialkoholickú liečbu. Ak neprestane, tak vzťah ukončiť KVôLI DEŤOM:

  napríklad tá suseda nad nami sa s ním háda, keď príde opitý - to má aký význam? jedine že stresuje deti a susedov. A ich syn už má problémy, chodia k pedopsychiatrovi.... :*-(  Takže žiadne ťuťu muťu, ale buď koniec pitia, alebo  koniec vzťahu :!:

 • anonym autor
  14.05.2008, 22:00  :tup:  Súhlasím:lol:

 • anonym autor
  16.05.2008, 21:08

  Takže dámy, po cca mesiaci sa naše nové medové týždne skončili.  :cry:  Stihla som sa do môjho abstinujúceho manžela nanovo zamilovať, keď povolil vo svojej abstinencii. Zatiaľ sa drží na sem-tam pivku, tak sama neviem, ako to napokon dopadne.  S ježibabou celkom nesúhlasím, pretože manžel je dobrý otec, poctivý živiteľ rodiny a jeho úlety sú iba súkromného rázu. Teraz napríklad som vzala dcérku na veekend k mojej mamine - býva v meste a my na dedine, tak aby trocha zmenila "vzduch"  a manžel plánuje cez veekend porobiť nejaké veľké práce a viem, že keď mu príde pomáhať brat, tak sa to nezaobíde bez alkoholu. Ale keď som s malou preč, tak mi to nevadí. Myslíte, že by to mohlo takto fungovať? :?:  Nech sa "vyřádí", keď sme preč a potom je s ním kľud a pokoj na pár týždňov, či mesiacov.

  A ešte sa chcem opýtať, ako sa vám darí vložiť si dole ten kalendárik o tom, koľko majú vaše deti rôčkov. Ja sa k tomu nijeko neviem prepracovať ... :idea:

  Pozdravujem všetky! :kiss:

+ -
Príspevkov: 26