Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Trnavský kraj

anonym, 11.12.2009 12:05

záhorie

ahojte, nájde sa tu niekto zo záhoria?

 • anonym
  16.05.2010, 22:36

  ahojte záhoráčky. aj sem chodíte? rada by som popísala. dinka 73 už máš porod za sebou? kde si nakoniec rodila, v tej Skalici? aké to bolo. napíš prosím niečo lebo už sa to aj mne kráti tak by som rada vedela čo ma čaká. dík.
  lolonka ty chodíš k tomu Vávrovi? robí aj v nemocnici? lebo som pučula že už tam nepracuje. rada by som ho mala pri porode. odpíš prosím.

 • anysa
  16.05.2010, 22:38

  ahojte záhoráčky. aj sem chodíte? rada by som popísala. dinka 73 už máš porod za sebou? kde si nakoniec rodila, v tej Skalici? aké to bolo. napíš prosím niečo lebo už sa to aj mne kráti tak by som rada vedela čo ma čaká. dík. lolonka ty chodíš k tomu Vávrovi? robí aj v nemocnici? lebo som pučula že už tam nepracuje. rada by som ho mala pri porode. odpíš prosím.

  Zabudla som sa prihlásiť tak tam su ako anonym
  anysa

 • lolonka
  17.05.2010, 07:33

  ahoj,

  ako sa voláš, a kde bývaš? Ja mám kartu u Vávru, a že už nepracuje v nemocnici? Tak o tom som nepočula...ty chodíš k nemu? Ak áno, tak sa spýtaj....ale vraj aj Budinský nie je zlý...kedy máš termín?

 • lolonka
  17.05.2010, 07:33

  Prispevok bol vymazany

 • anysa
  17.05.2010, 13:24

  Ahoj lolonka. Chodím do Holíča ku Geškovi. Asi dnes naposledy a potom už budu chodit do Skalice. Termín mám 9.6. Dá sa dohodnúť aby som mala pri porode Vávru?

 • lolonka
  17.05.2010, 14:25

  ahoj,

  a ako sa to voláš?

  No neviem, či sa dá s Vávrom dohodnúť...záleží na ňom...ja som prvýkrát rodila v Skalici, a netušila som, čo pôrod obnáša... a aké môžu byť komplikácie...tak druhýkrát som chcela dohodnutého lekára pri pôrode, a vybrala som si prednostu na kramároch, stretla som sa s ním a osobne som sa s ním dohodla, že chcem aby ma on rodil...súhlasil...a môžem povedať, že to bolo super, keď som ho mala dohodnutého, vedela som, že je dobrý, príjemný, nikdy nezvýši hlas, a hlavne je odborník... :tup: ...je určite lepšie, ak budeš mať niekoho dohodnutého, aspoň budeš kľudnejšia...a ty poznáš Vávru?

 • anysa
  17.05.2010, 22:47

  ahoj, volám sa Anna a Vávru som mala pri prvom porode a bola som spokojná tak by som bola rada keby sa s ním dalo dohodnúť a odrodil ma aj druhýkrát. Možem sa spýtať čo sa ti stalo pri prvom porode? píšeš, že si mala komplikácie, aké? koho si vtedy mala pri porode? Nevieš kedy ambuluje v nemocnici?

 • anysa
  17.05.2010, 22:48

  lolonka nepopíšeš na facebuku alebo na skype?

 • lolonka
  18.05.2010, 08:44

  ahoj

  som aj na skype ako kekosvk...alebo na facebooku ako Veronika Kečkéšová...ozvi sa kľudne... ;-)

  ja som mala bolesti u prvého pôrodu 18 hodín, celých tých 18 hodín som vracala a stále ma preháňalo, a strašne mi bolo zle od žalúdka, a potom som vyvrátila aj krv...celú dobu za mnou lekár neprišiel...bola som sama zavretá na izbe ešte s jednou mamičkou...čo bola v 8 mesiaci na pozorovaní...a nebyť jej ešte rodím asi teraz...ona im po 16 hodinách tak vynadala, že ma hneď zobrali na sálu...a tam mi dali infúziu,  a podotýkam, že mi pustili plodovú vodu, a nechali samú v izbe...a keď mi pustili plodovu vodu v Blave, tak ma hneď napojili na infúziu a monitor a stále pri mne boli sestričky alebo lekári...nebola som vôbec bez dozoru...nepustili ma ani na wc, vraj už nie keď mám pustenú vodu...je na to dlho...ale po tom prvom pôrode som nebola dobre zašitá ani vyčistená...mala som bolesti a aj teploty..a k tomu doma novorodenca...neviem, možno niektoré sú spokojné v Skalici, ja som teda rozhodne nebola... :tdown:

 • anonym
  18.05.2010, 11:38

  ahoj, tak moj porod prebiehal asi takto. bola som objednaná na 15:30 do Skalice do ambulancie. akurát slúžil Vávra. vyšetril ma a poslal ma do porodnice že už rodím. mala som bolesti ale myslela som že to sú poslíčky. v porodnici ma dali sestričky na monytor a odyšli preč. bolesti začali večšie, ale brala som to tak že to k tomu patrí. asi tak po hodine došla sestrička, odpojila monytor dala mi klystýr a povedala že ked sa poriadne vyprázdnim mám sa osprchovať. asi tak zas hodinu došel Vávra, praskol mi vodu a nechali ma na izbe samú. bolesti boli čím dál horšie, voda odtekala a mne bolo do plaču. nechápala som a čakala čo sa bude diat. asi okolo 21:00 ma poslali na sál skontrolovali ako som otvorená, dali mi infuzku a kázali mi lahnúť si. lenže to mi došlo zle a bolo mi na vracanie tak som kričala na sestričku že budem vracať a prosila ju či nemožem chodit. tak mi to povolili a chodila som okolo postele a čakala čo sa uplne otvorím. tie bolesti boli fakt hrozné. už som to chcela mať za sebou. potom som počula ako sestrička volá Vávrovi že može prísť no a po príchode mi kázali tlačiť. bolo to nekonečne dlho, nevládala som ju vytlačiť, bola som už tak vyčerpaná, že si už len pametám že mi sestrička skočila na brucho a bábo bolo vonku o 23:02.

 • anysa
  18.05.2010, 18:07

  ahoj, tak moj porod prebiehal asi takto. bola som objednaná na 15:30 do Skalice do ambulancie. akurát slúžil Vávra. vyšetril ma a poslal ma do porodnice že už rodím. mala som bolesti ale myslela som že to sú poslíčky. v porodnici ma dali sestričky na monytor a odyšli preč. bolesti začali večšie, ale brala som to tak že to k tomu patrí. asi tak po hodine došla sestrička, odpojila monytor dala mi klystýr a povedala že ked sa poriadne vyprázdnim mám sa osprchovať. asi tak zas hodinu došel Vávra, praskol mi vodu a nechali ma na izbe samú. bolesti boli čím dál horšie, voda odtekala a mne bolo do plaču. nechápala som a čakala čo sa bude diat. asi okolo 21:00 ma poslali na sál skontrolovali ako som otvorená, dali mi infuzku a kázali mi lahnúť si. lenže to mi došlo zle a bolo mi na vracanie tak som kričala na sestričku že budem vracať a prosila ju či nemožem chodit. tak mi to povolili a chodila som okolo postele a čakala čo sa uplne otvorím. tie bolesti boli fakt hrozné. už som to chcela mať za sebou. potom som počula ako sestrička volá Vávrovi že može prísť no a po príchode mi kázali tlačiť. bolo to nekonečne dlho, nevládala som ju vytlačiť, bola som už tak vyčerpaná, že si už len pametám že mi sestrička skočila na brucho a bábo bolo vonku o 23:02.]

 • zuzmor002
  06.02.2011, 22:23

  Tak to si nemala moc dobré, nezávidím!  Ja som tiež rodila v Skalici, ale našťastie som nemala žiadne komplikácie, všetko dopadlo OK, až na to že som mala pocit, že mám strašne dlho bolesti - také silné začali okolo jednej v noci, tak som išla do porodnice a porodila som až  skoro o deviatej ráno. Pri porode mi bol tiež Vávra, ale ten samotný pôrod bol už celkom v pohode oproti tomu predtým. A okrem toho som mala pri pôrode aj manžela a to bola aspoň pre mňa výhoda! Ale už som na to celé aj  pomaly zabudla! Plánujeme druhé, tak uvidím kedy sa podarí.

 • anysa
  06.02.2011, 22:42

  no tu som nebola ani nepamatám. ja už mám druhý porod za sebou. bolo to rýchlejšie, ale bolesti velké. bez epiduralky už rodit nejdu... zuzmor a kedy si rodila? ako staré máš bábo?

 • zuzmor002
  07.02.2011, 19:24

  No je to už 5 rokov, chodí s Tvojou Klárkou do školky! :-)))

 • anysa
  07.02.2011, 22:09

  tak ju pozdravuj a nech sa podarí druhé, susedko :lol:

+ -
Príspevkov: 31