Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Trenčiansky kraj

anonym, 16.06.2011 13:15

Problem s jedenim

ahojte mamicky,prosim poradte mi kde je chyba.Dva a pol rocny chlapec odmieta rodicom jedavat.Je pekny,zlaty,sikovny ale nevazi ani 10 kg.stale len pocut-nebudem,neprosim,nie papat.a ani do neho nic nedostanu.Ani po dobrom,ano po zlom.Ale je zaujimave,ze u starych rodicov a u svojej krstnej vsetko spapa pokojne.Jeho mamicka je uz zufala,pomozte radou ako ho naucit aj doma papkat.Dakujem

 • monči
  16.06.2011, 13:26

  veľa detí najradšej jedáva mimo svoj dom.niekde mimo je to také pokojnejšie,uvoľnenejšie.nik na ne netlačí.aj ked sa mamička snaží byť v pohode,vnútorne je nervozna a to sa prenáša na dieťa.kedže drobcovi chutí papať inde,nebude to zdravotný problém,aj ked aj ten sa nemôže vylúčiť.vytvoriť doma pohodu,nič nenútiť,len ponúkať,"neznásilňovať".....................nehrešiť,nevyhrážať sa,ale ani neodmeňovať za najedenie.

 • anonym
  16.06.2011, 14:06

  mozno je doma zla atmosfera,alebo sa nieco stalo pri jedeni, ja by som to netlacila. ked som bola ja mala tak sme byvali v panelaku a chodila k nam jest susedkina mala lebo doma nechcela. proste jej normalne mama priniesla to iste jedlo co doma odmietla k nam a u nas to zjedla.  treba aby jedenie bola aj taka rodinna zalezitost. nasmu drobcovi tiez najviac chuti ked si vseti sadneme za stol,alebo ked tatino pride vecer z prace a moze jest na jeho kolenach z jeho taniera. drzim palce

 • anonym
  16.06.2011, 15:15

  Aj moje dcéry mali obdobia, keď nechceli jesť. Riešila som to tak, že som jej jedlo nachystala - viacej druhov - chlieb, salámik, viacej druhov zeleninky - čo chcela, to zjedla. Do ničoho som ju nenútila. Alebo som jej rozložila jej malý stolíček na balkón a jedla vonku. To ju zaujímalo.

  Ja ako dieť som tiež nechcela jesť. Mama mi hovorila, že mi robila koníčky (nakrájaný chlieb, maslo, šunka), rozložila ich po dlážke a ja som sa hrala na psíka, ktorý koníčky jedol. A tak do mňa niečo dostala.

  A to s tô váhou tiež nie je až také zlé. Moja malá sa narodila 2,5 kg. Teraz má  roky a 13 kg. Priberá podľa tabuliek, ale i tak to nie je veľa. Ale keďže priberá, lekárka je spokojná a hovorí, že to dobehne.

   

   

   

 • sandras
  16.06.2011, 20:24  odpoved je možno v týchto 2 vetách ... mama je na nervy, už dopredu možno pristupuje k synovi tak, že to zasa nezje ... a dieťa toto cíti a vie, že dokáže takto s rodičom manipulovať. Mama by mala pri jedle vytvorť atmosféru kludu, že sa nič nedeje, aj ked nezje.

  Može to byť aj naučený zvyk, prípadne mamička možno varí menej chutne ako babka... alebo možu byť príčiny aj v nedostatku železa či nejakých vitamínov. Boli už u lekára? Čo na to hovorí lekár? 10kg na 2 a pol roka je skutočne dosť málo ... ale ak sa drobný narodil, može to byť aj tým.

+ -
Príspevkov: 4