Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Elektívny mutizmus

Mamičky,ktoré máte skúsenosti s tou diagnozou vyjadrite svoj názor. Dcéra by mala ísť v septembri do školy. no v škôlke má už druhý rok taký blog, že nerozpráva. Bola hanblivá vždy, ale nikdy som nemyslela, že to bude taký obrovský problém. Psychologička povedala, že musí sa len ona sama dostať cez to.. no nejde to a nejde. nepomáha dohováranie, vysvetlovanie, podplácanie. nič.a teraz sa mám správne rozhodnúť, dať do školy a skúsiť takýto šok, alebo zostať v škôlke.

 • anita
  24.01.2013, 15:44

  skusenosti nemam, no tu je to celkom pekne popisane, ak si to este necitala, mozno Ti tie info pomozu:
  http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/psychika/neurozy/elektivny-mutizmus/

 • aurora
  25.01.2013, 11:22

  jedna dcera to mala - sice nie diagnostikovane ale v podstate od septembra do juna v jasliach s ucitelkami tam nekomunikovala - a to mozem cestne prehlasit ze ich tam ani nemlatili ani sa k nim zle nespravali. proste prechadzala cez dvere jasli a koncila sa veskera komunikacia s autoritami. dokonca raz sa ta ista ucitelka o nu starala poobede u nas doma a vtedy v pohode ziadny problem rozpravala sa s nou, vsetko jej ukazovala, pytala sa a rano v jasliach ani za svet - nakoniec prekonala blok tak ze v lete cez prazdniny  na jeden mesiac som musela dat obidve deti do jasiel a zrazu ako keby to ze videla v tej istej triede aj svoju sestru tak to jej dodalo smelosti a zacala rozpravat aj tam - ale hovorim trvalo to 10 mesiacov. teraz po prestupe do skolky to uz islo omnoho rychlejsie a ucitelka mi uz povedala ze s nou komunikuje v ramci normy.
  hlavne je nerobit z toho dramu a furt o tom pred nou nerozpravat - my sme urobili tuto chybu a sa mi vidi ze potom to u nej trvalo dlhsie kym zacala rozpravat.

 • mary
  25.01.2013, 13:27

  Pokiaľ ste už pod dohľadom psychológa, ten by vám mal dokázať pomôcť a hlavne poradiť, či dieťa bude schopné v škole normálne fungovať a nebude ho nová situácia ešte viac stresovať. Ale vyskúšala by som možno aj iného psychológa , ak s tým, ku ktorému chodíte nie ste spokojní. (ona sama musí chcieť mi nepríde ako efektívny prístup a riešenie problému) Dobrý psychoterapeut, ktorý má hlavne skúsenosti s podobnými prípadmi, by bol riešením!

 • Anna Galantyová
  04.02.2013, 00:00

  Aj ja mám taky problém s chlapcom dala som mu odklad a povedala som mu že nech sa aspon v škôlke pozdraví a ked chce tak môže niečo povedať nie je to jednoduche ked vidím že by aj chcel ale má nejaký blok v sebe. budem vám držať palce aby ste sa správne rozhodla Anička 

+ -
Príspevkov: 4