Diskusie

Vytvoriť diskusiu

pitie mlieka v noci

Poraďte mi ako odnaučiť 3,5 ročné dieťa od pitia mlieka v noci. Budí sa na mlieko asi 2x cez noc. Kvôli  tomu jej musím dávať večer plienku a o polnoci ju musím prebaliť, je pocikaná. :cry: :*-( :*-(  Cez deň sa pekne pýta cikať už od 2,5 roka. Skúšala som jej mlieko nedávať a  nechať ju plakať, ale ona je vytrvalá.
Ďakujem za Vaše rady.

 • MartinaS
  26.03.2009, 18:00

  Naša je tiež závislá na mlieku. U nás bol problém, keď mala si 2,5 roka a bola trochu chorá a zahlienená, tak dr. nám mliečko zakázala. Robili sme to tak, že sme cez deň rozprávali, že mliečko sme nekúpili a obchod je zavretý. Večer bol aj tak plač. Ale o deň pochopila, že mliečko nemáme, tak si prestala pýtať.

 • juinka1
  15.06.2009, 11:35

  Ahoj,
  skús jej ho postupne viac a viac zriediť s vodou a ona si odvykne. Hlavne teraz v lete by sa Ti to mohlo podariť, ak už moja rada nie je neskoro.

 • sandras
  15.06.2009, 12:29

  moja rada, neodúčať postupne, ale jednoducho nedať, poplače 2-3 noci a zvykne si zaspať aj bez nočneho mliečka a samozrejme to vyrieši aj nočne cikanie

  V 3,5 roku dieťa v noci jesť ani piť nepotrebuje, je to len zlozvyk, podla mna sa zobudí a bez ukludnenia mliekom nevie sama zaspať. Ponukni jej len čistu vodu z pohara a dosť

  a to pije z pohárika, či z flaše?

  Moja dcerka pila každu noc 1-2 flaše mlieka vo veku cca. 2 roky.  Kedže nam zle jedávala cez den, navyše mala pokazene zubky, rozhodla som sa zrušiť pitie mlieka z flaše z cumlom. Povedali sme jej, že cumlíky vzali bociany pre babätká  a ona suhlasila, že teda flašu nemá. V noci sa asi týžden budila a plakávala za cumlíkmi, asi 1-2 noci boli kritické (1. nas 3 hodiny hore s plačom, 2. noc tiež), potom to už bolo len take pomrnkávanie .... ale potom sa prestala budiť uplne. Respektive prebrala sa, ale kedže vedela, že mlieko nebude, tak sa pomrvila a zasa zaspinkala.

+ -
Príspevkov: 3