Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Výbavička

anonym, 13.02.2012 20:57

ULITKA-Zavinovačka

Ako v tesnom objatí...proti pocitu strachu...aby nebolelo bruško...perfektná pri prenášaní a cestovaní autom...vylepšená verzia klasickej perinky. Pozrite na www.ulitka.sk
Deti, ktoré sa necítia dobre bez telesného kontaktu kričia, pokým ich nezodvihnete... Sú pokojné pokým ich držíte a keď ich položíte, znovu sa rozplačú. Rodičia sa domnievajú, že dieťa kričí z roztopašnosti a keď mu vyhovejú, myslia si, že si na to rýchlo zvykne a bude si to vyžadovať čoraz častejšie. V skutočnosti je pravdou pravý opak. Dieťa nemá nikdy nerozumné požiadavky. Neplače preto, aby ste ho zodvihli, ale preto, že ste ho položili a tak ho zbavili príjemného kontaktu s vami. Malé bábätko je najspokojnejšie, ak ho niekto drží, čo vyplýva z prirodzenej a pudovej podstaty. V mnohých častiach sveta sa deti skoro stále držia a nosia, dokonca väčšina domácich prác sa vykonáva s dieťaťom napr. zaveseným v šatke vpredu alebo na chrbte. Ale dieťa stále nosiť nemôžete. Jeho zvýšenú potrebu kontaktu môžete uspokojiť tým, že ho zabalíte do ulitky, čím mu zabezpečíte rovnaký pocit tepla a bezpečia, aký mu poskytuje vaša náruč. Zabalenie dieťaťa je trochu podobné staromódnemu zavinutiu do povojníka a slúži na to, aby sa vytvorilo hmatové uspokojenie. Dieťa obklopí vrstva teplého, mäkkého materiálu, ktorá ho jemne sťahuje a zabraňuje, aby ho rušili vlastné trhavé pohyby - Moroov reflex. Zabalenie väčšinu detí priam čarovne utišuje. No zasa príliš voľné zabalenie môže mať opačný účinok. Ručičky a nožičky správne zabaleného dieťaťa sú jemne držané v prirodzenej polohe, aby sa cítilo ako zrastené s ulitkou. Ak použijete uvedenú metódu, nemusíte sa obávať, že ste dieťa zabalili príliš tesne. Na ulitku je použitý výlučne ľahký a mierne pružný materiál, ktorý sa prispôsobí telu bábätka. V tejto ulitke má možnosť byť dieťatko už v spomínanej prirodzenej polohe a to tak, že má ručičky ohnuté v lakťoch a nožičky pokrčené. Nemusíte dieťatko pri balení narovnávať ako v klasickej perinke. Dokonca mu môžete nechať ručičky skrčené tak, aby ich mohlo prípadne aj cumľať. Ak dieťa zabalíte do ulitky, máte istotu, že k dieťatku neprenikne napr. náhodný prievan ani sa neodkope. Zabalenie sa najčastejšie používa, keď chceme, aby dieťa rýchlejšie a výdatnejšie spalo alebo utíšiť rozdráždené bábätko, no cíti sa v ňom bezpečnejšie aj pri prenášaní. Zavinutie je také účinné, že ak ho budete praktikovať od narodenia, môžete tým predísť aj kolike, ktorá už neraz potrápila mnohých rodičov. Pre viac informácií ma prosím kontaktujte mailom alebo prejdite na stránku o ulitke.

 • anonym
  14.02.2012, 10:26

  Máme ju pri druhom synovi. Vnímala som, že v zavinovačke mu je dobre a spokojne spinká, bez toho aby sám seba budil úľakovým reflexom a neskôr aj cmúľaním vlastných prstov. Problem nastál, keď mu už v 2m. bola klasická zavinovačka krátka a malá, tak som hľadala niečo vhodnejšie a našla som Ulitku. Priniesla mi ju švagriná z Anglicka. Je naozaj perfektná,malý v nej už mesiac spáva každú noc. Iba dve poznámky- kým si novorodenec nevie sám držať hlavičku, považujem klasickú zavinovačku za vhodnejšiu a tá druhá: nie všetkým deťom takéto "pevné objatie" vyhovuje(starší syn je náročné dieťa a perinku "bojkotoval" už od narodenia:))

 • anonym
  14.02.2012, 11:37

  Čítala som predchádzajúci komentár a plne súhlasím, nie všetky detičky majú radi pevné objatie, hlavne čo sa týka perinky. Náš malý totiž tiež "nenávidel perinku", no nevedel mi dobre spávať. Tak som sa rozhodla a kúpila som túto ulitku. Naraz v nej už spávať vedel a chcel. Je to úplný rozdiel do čoho dáte bábätko. Tá ulitka je ako druhá koža-malý mi v tom chce byť-v klasickej perinke chytá amok, no v ulitke sa rýchlo upokojí. Asi je to tým materiálom, že je elastický a nie pevný. Ulitku odporúčam. Simona

 • anonym
  17.02.2012, 21:05

  Bola som na prednáške, ktorú robí tá mamina. Dala nám tam všetkým mnoho užitočných rád. Dokonca predviedla aj naživo ulitku aj so svojím tuším ročným dieťatkom. Vyzerá to, že je to veľmi praktické a užitočné. Som rozhodnutá, že si ulitku kúpim. :D A už sa veľmi teším, keď do ulitky zabalím aj moje bábätko. :baby:

 • autumn11
  21.12.2016, 12:04

  my sme tiež používali ulitku a malý bol v nej spokojný. Využila som ju hlavne v teplejšom období, keď by mu v klasickej zavinovačke bolo moc teplo.

 • skorulka
  03.01.2017, 09:42

  Ale zase v zime je lepsia klasika nie?

+ -
Príspevkov: 5